Adaçayının Cilde Faydaları

Adaçayının cilde faydaları saymakla bitmez. Sizlerde adaçayının cilde olan mucizevi faydalarını merak ediyorsanız tüm sorularınızın cevabı yazımızda.

Adaçayı’nın Cilde Faydası Var mı?

Sahip olduğu yeşil yapraklarının yanı sıra güzel kokusuyla da kış aylarının vazgeçilmez bitkileri arasında yer alan adaçayının cilde faydaları, yıllar boyunca pek çok hastalığa karşı korunmada ve tedavi edilmesinde kullanılmıştır. Adaçayı diş etlerini güçlendirir, hafızanın kuvvetlenmesine yardımcı olur. Bunların yanı sıra cildin korunmasında ve güzelleşmesinde de katkı sağlamaktadır. Bu katkı ise adaçayı bitkisinden elde edilen yağdan gelmektedir. Bu yağ sayesinde ciltte oluşabilecek tahrişin ortadan kaldırılması, kızarıklığın giderilmesi, kepek oluşumuna engel olunması, selüloitlerin sebep olduğu kötü görüntüyü gidermek mümkün.

adaçayının cilde faydaları

Adaçayı Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Adaçayı yağı eritem hastalığının belirtilerinin azalmasında katkı sağlamaktadır. Maryland Üniversitesi tıp fakültesinde yapılan araştırmalar adaçayı yağının eritem hastalığının ciltte meydana getirdiği kızarıklık, döküntü gibi unsurları ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu belirlenmiştir, cildi rahatlatıcı etkisi olduğu gösterilmiştir.

Adaçayı yağının düzenli ve doğru bir şekilde ( yuvarlak hareketlerle masaj yaparak ) saça uygulanması sonucunda kepek oluşumunu büyük ölçüde azalttığı Northwestern Tıp Bilimleri Üniversitesi tarafından belirtilmiştir. Bu yağı şampuanınızın içerisine 2-3 damla kadar ekleyerek de kullanmanız mümkün.

Akneler pek çok insanın yakındığı bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmakta. Eğer sizde bu problemi yaşıyorsanız birkaç yaprak adaçayını kaynatın ve soğumasını bekleyin. Ardından bunu yüzünüzü yıkamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Selüloit pek çok bayanın rahatsızlık duyduğu bir problem. Bu problem ile karşılan bayanların adaçayı yağı kullanmaları etkili bir çözüm olabilir. Selüloit bulunan bölgeye adaçayı yağı ile yuvarlak hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Bu işlem ile birlikte kan dolaşımınızda artma meydana gelerek toksinlerin vücuttan uzaklaştırması sağlanacak ve selüloit oluşumunda azalma meydana gelecektir.

Tüm bunların yanı sıra adaçayı bitkisi, içerisinde barındırdığı zengin kalsiyum minerali ve A vitamini ile yeni cilt hücrelerinin oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Yorum yapın