Almanya’ya Nasıl Gidilir? – Tüm Yöntemler

Günümüzde göç etmenin yollarını aramak oldukça popüler hale gelmiştir. Almanya’ya nasıl gidilir diye merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden olan Almanya’ya gitmenin birden fazla yolu vardır.

Almanya'ya Nasıl Gidilir?
Almanya’ya Nasıl Gidilir?

Almanya’ya Nasıl Gidilir? Gitme Yolları Neler?

Almanya’ya gitmenin bazı yollarına bakacak olursak, Almanya’ya

 • Turla,
 • İş bularak,
 • Evlenerek,
 • Üniversite öğrencisiyseniz Erasmus ile,
 • Interrail ile,
 • Dil Okulu yoluyla

gidebilirsiniz. Almanya’ya nasıl gidilir diye sormak kolay fakat harekete geçmek zordur, çoğu insan bazı riskleri göze alarak konfor alanlarından ayrılmazlar. Almanya’ya nasıl gidilir diye düşünmektense bugün kendiniz için harekete geçebilirsiniz.

Almanya’ya Nasıl Gidilir?

İş Bularak Gitmek

Almanya’ya gitmek için orada pozisyonunuza uygun bir iş bulabilir, oturum ve çalışma izni kazanabilirsiniz. Almanya Çalışma İzni Vizesine başvurmak için Türkiye’de alınmış bir diplomanız varsa bu diplomanın mesleki şartlarının Almanya’daki mesleki şartlara ve üniversite diplomalarına denk olması gerekmektedir. Bunun yanısıra yazılımcılık benzeri teknolojik bir mesleğe sahipseniz üniversite diplomasına gerek kalmadan fakat yabancı diliniz iyi olması şartıyla Linkedin gibi platformlardan iş arayabilirsiniz.

Dil Okulu İle Gitmek

Son dönemlerde popüler yöntemlerden biri olan Dil okulu ile Almanya’ya gitme yöntemi sıkça kullanılır. Eğer gerekli şartları taşıyorsanız Dil okulu yöntemiyle Almanya’ya gidebilirsiniz. Çevrenizde bulunan dil okulu şirketleriyle konuşarak kendi bütçenize uygun bir dil okulu seçebilir, bu yolla Almanya’ya gidebilirsiniz.

Turla Almanya’ya Gitmek

Almanya’ya gitmek için tercih edilen en popüler ve zahmetsiz yol tur ile gitmektir. Kalacağınız, gezeceğiniz yerleri ve ulaşımınızı düşünmeden Almanya’da gezip dolaşarak Almanya tatilinin tadını çıkarabilirsiniz. Turlar ile seyahat yaparak üzerinizdeki bir çok sorumluluğu tur şirketinin karşılamasını sağlar ve kafanızın rahat olur.

Almanya turları ile Almanya’da bulunan tüm şehirleri gezebilir, tek bir tur ile tüm şehirleri ve önemli yerleri gezip görebilirsiniz. Yurt dışına çıkma işlemlerini kolaylaştırma tarafında da tur şirketlerini kullanabilirsiniz. Almanya’ya gitmek için fiyat performans bir yol diyebiliriz

Erasmus İle Gitmek

Erasmus üniversitelerin ülkeler arası öğrenci değiş tokuşu yapıp kültürlerini tanıttığı bir organizasyondur. Erasmus ile yurtdışına çıkma fırsatı kazanan üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği ülke Almanya’dır. Almanya’nın disiplinli ve gelişmişlik düzeyi yüksek eğitim anlayışı en çok tercih edilenler arasına taşır. Almanya’ya gitme hedefi olan bir üniversite öğrencisiyseniz Erasmus ile Almanya’ya gidebilirsiniz. Bulunduğunuz üniversitenin öğrenci işlerinden Erasmus hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Interrail İle Gitmek

Tren ağının en gelişmiş olduğu ülkelerden birisi Almanya’dır. Almanya’ya interrail ile gitmek için tren yollarını kullanmak büyük fırsattır. Interrail’in anlamı ucuz yollu gezmektir. Turistik amaçlı schengen vizesi başvurunuz kabul olduktan sonra gerek ucuz yollu biletlerle gerekte otostop ile birlikte Avrupa’yı dolaşabilir, Almanya’ya bu şekilde gidebilirsiniz. Interrail dünyası ile tanışmak için sosyal medyada bulunan Interrail gruplarına katılabilirsiniz.

Almanya’da Oturum İzni Nasıl Alınır?

Almanya’da oturum izni almanın bir çok yolu vardır.

Almanya’da oturum izni almanın yolları bunlardır:

 • Çalışma amacıyla, iş bulmak,
 • Mesleki anlamda eğitim almak,
 • Hukuk ve İnsan Hakları nedeniyle iltica talebinde bulunmak,
 • Alevi nedenlerle göç etmek,
 • Avrupa ülkelerinden birisinde kalıcı oturum iznine sahip olmak,
 • Yakın aile üyelerinden birinin Almanya uyruklu olması.

Eğer bu sebeplerden birine sahipseniz, konsolosluğa başvurarak oturum izni için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Schengen vizesi ile oturum vizesi birbirinden farklıdır.

Almanyada oturum almak için kaç yıl çalışmak gerekir?

Almanya’da oturum izni almak için en az 5 yıl çalışmak gerekir.

Almanya oturum izni kaç euro?

Para ile Almanya’da oturum izni almak istiyorsanız Almanya’da mininmum 100.000 Euro’luk bir yatırım yapmanız gerekmektedir. Bir işletme veya ev satın alarak oturum izni alabilirsiniz fakat bunun için de belli başlı şartları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Almanyada kimler oturum alabilir?

Almanya’da çalışanlar, avrupa vatandaşları, iltica edenler ve ya Alman olanlar oturum izni alabilirler.

Almanya’ya gitmek için dil şart mı?

Almanya’da oturum izni almak isteyen yabancılar Almanca öğrenmek zorundadır. Alman makamların belirlediği A1 Almanca bilgisi sertifika sınavına katılmak ve sınavı geçmek zorundasınızdır.

Bu yazımızda Almanya’ya nasıl gidilir sorusunun cevabını verdik. Kafanıza takılan sorularınızı yorumlar alanından sorabilirsiniz. Dilerseniz sitemizde bulunan Tanzanya Asgari Ücret – 2023, En İyi Klima Markası ve Kesinlikle Okunması Gereken Kitaplar yazılarımızı okuyabilirsiniz aynı zamanda Motor Ehliyeti Almak ve Özel Güvenlik Nasıl Olunur? yazılarımızı da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın