Badem Yağının Saç İçin Faydaları

Badem Yağının Saç İçin Faydaları

Badem yağının saç için faydaları saymakla bitmez.Daha güzel, sağlıklı ve şık bir görünüme kavuşmak isteyen bayanlar bu bağlamda pek çok noktaya dikkat ederken en önemli unsurlardan biri de şüphesiz ki saçların görünümüdür. Saçlarının güzel görünmesi için kozmetik ürünler kullanmak istemeyenlerin tercihleri ise daha doğal ürünler oluyor. Bunlardan biri de badem yağıdır. Hemen badem yağının saç için faydalarından ve kullanım şeklinin nasıl olması gerektiğine değinelim.

  • Badem yağının saçlar üzerindeki en büyük etkisi daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olmaktır. Bu özelliği ile bile daha dikkat çekici saçlara sahip olmak için her gün badem yağını saçlarınıza uygulayabilirsiniz.
  • Badem yağının içerisinde temel olarak A, D, B1, B2 ve B6 vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitaminlerin vücut ve ciltteki en büyük özelliği ise doğal nemlendirici özelliğine sahip olmasıdır.
  • Badem yağı içerisindeki doğal karışımlar ile saç köklerini besler ve daha uzun saçlara, daha kısa zamanda sahip olmanıza yardımcı olur.
  • Sert saçlara sahip olan bayanlar günlük hayatlarında hem badem tüketmeli, hem de badem yağını saçlarına kullanmalıdır. Çünkü badem yağı içerisinde bulunan yağ asitleri saçları yumuşatır, besler ve güçlü olmasını sağlayarak dış etkenlere karşı korur.

Badem Yağının Saça Uygulanışı;

badem yağının saç için faydaları

Badem yağı kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ne kadar kullanılacağıdır. Badem yağını hangi şekilde olursa olsun kullanırken uzun saçlar için en fazla 3 yemek kaşığı, kısa saçlar için en fazla 1,5 yemek kaşığı kullanmalısınız.

  • Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı tamamen kuruttuktan sonra saç boyunuza göre elinize badem yağını dökün ve saçınızın hepsine yayılacak şekilde masaj yaparak yedirin. Saçınızı bu şekilde el değmeden ve farklı bir madde kullanmadan yaklaşık olarak 2 saat bekletin ve ardından sadece ılık su ile ( şampuan ve sabun kullanmayın ) durulayın. Saçlarınızı tamamen yıkayıp kuruladıktan sonra şampuan kullanmadığınız için her zaman kullandığınız bir saç kreminiz var ise onu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Mevsim değişiminde saçlara ne iyi gelir ve saç dökülmesinin nedenleri nelerdir diye merak ediyorsanız ilgili bağlantılardan okuyabilirsiniz.

Yorum yapın