Baş Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Çaylar

Başınız ağrıyorsa ve kimyasal ilaçları kullanmak istemiyorsanız baş ağrısına iyi gelen bitkisel çayları kullanabilirsiniz. Baş ağrısı çekenlere iyi gelen bitkisel çay ve diğer metodlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Baş Ağrısına İyi Gelen Çaylar

Baş ağrıları pek çok farklı nedene bağlı olarak görülebilen bir durumdur ve genellikle vücutta bir şeyler yolunda gitmediğinde görülmektedir. Bunun dışında baş ağrısına neden olabilecek sebeplerden bazıları migren, aşırı stres, mide bulantısı, tansiyon yükselmeleri veya çeşitli hastalıkların habercisi olarak görülebilmektedir. Baş ağrısına iyi gelen yöntemlerile baş ağrılarından kolaylıkla kurtulabilmek mümkün, ancak öncelikle baş ağrılarının nedenlerini detaylı şekilde öğrenebilmek için doktora başvurmanız gerektiğini önermekteyiz. Bunun dışında baş ağrısını geçirmek için doğal tedavi yollarıile baş ağrısı nasıl geçer inceleyelim;

baş ağrısı

Strese Bağlı Baş Ağrıları Nasıl Geçer?

 Vücudun yeterli oranda E vitamini alamaması strese bağlı baş ağrısına neden olur. E vitamini açısından zengin besinler olan kabuklu yemişler, bezelye, balık, brokoli ve erik tüketimi strese bağlı baş ağrılarına iyi gelen bitkisel tedavi arasındadır. Ayrıca B vitamininde sakinleştirici etkiler yaratır, stresi engeller ve baş ağrısı nasıl giderilir sorusunun yanıtıdır.

İlaç içmeden Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları İle Ağrılar Nasıl Tedavi Edilir:

Baş ağrısını geçirmek içinbaş ağrısına iyi gelen bitkiler ve bitki çayı tüketmek çok faydalı sonuçlar verecektir. Baş ağrısını gideren bitki çayları arasında en önemli etkileri yaratacak olan çay isimleri; karabaş otu çayı ve nane çayı olarak gösterilmektedir. Bu iki bitki çayınıda yemeklerden sonra siyah çayın yerine birer fincan olacak şekilde tüketebilirsiniz. Ayrıca mide bulantısı ve baş dönmesine iyi gelen doğal tedavi arasındadır.

baş ağrısına ne iyi gelir
  • Baş Ağrısına İyi Gelen Çay Nasıl Demlenir: Bitkisel Karabaş otu çayı ve nane çayını aktarlardan hazır olarak aldıktan sonra tıpkı ıhlamur gibi demlenir. Bu iki bitki çayı da baş ağrısını tedavi etmek için çok etkilidir ve baş ağrılarınıhızlıca geçirir. Sebepsiz yere bir rahatsızlığa bağlı olmayan baş ağrıları için bu iki bitki çayını da tüketebilirsiniz.
  • Baş Ağrısını Gidermek İçin Papatya Çayı Tedavi Yöntemi: Tansiyon hastalarının yaşadığı baş ağrılarında daha çok papatya çayının iyi geldiği bilinmektedir.
  • Zencefil Çayı: Bunun yanı sıra sinüzit bulunan hastaların yaşadığı baş ağrılarında zencefil çayı daha etkili sonuçlar verecektir. Baş ağrılarına iyi gelen bitki çayları gün içerisinde tüketilen ana öğünlerden sonra günde 3 fincan kadar tüketilmelidir.

Baş Ağrısına İyi Gelen Besinler Listesi

Baş ağrısına iyi gelen gıdalar içeriğinde yoğun şekilde magnezyum içeren yiyecekler, bunlar yeşil yapraklı mevsim sebzeleri, kayısı, muz, süt, çeşitli kuru yemişler ve kepek olarak bilinmektedir. Ayrıca baş ağrılarına iyi gelen besinlerarasında kalsiyum açısından zengin olan yiyecekler yer almaktadır. Ayrıca bu besinler migrene iyi gelir. Bunlar ise, balık, süt ürünleri ve bademdir. Bunun dışında bol su tüketimi baş ağrılarınızı giderecektir. Son olarak alkol tüketen kişilerin baş ağrıları yaşaması çok normaldir, baş ağrılarınızı engellemek için alkolü bırakmalısınız.

Baş Ağrısına Neden Olan Besinler:

Genellikle yoğun tüketiminde baş ağrısına neden olan gıdalarşu şekilde sıralanabilir, kurutulmuş ve tütsülenmiş et, normalden fazla çikolata tüketimi, sigara kullanımı, içeriğinde kafein bulunan içeceklerin günde 2 fincandan veya bardaktan fazla içilmesi baş ağrıları üzerinde tetikleyici etkilere neden olabilmektedir. Baş ağrısı problemleri yaşıyorsanız bu besinlerden mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışmalısınız.

Sinüzit, migren gibi hastalıklar baş ağrısı yapar, eğer sürekli baş ağrıları devam ediyorsa doktora görünmenizi tavsiye ederiz. En iyi kesin çözüm olacak tedavi sürecine başlanmalıdır. Bazı durumlarda baş ağrısına iyi gelen bitkiler ve çay tarifleri ağrıları geçirmek için etkili olmayabilir.

Yorum yapın