Bira Alkol Oranı – Tüm Markalar

Bira alkol oranı biradan biraya değişiklik göstermektedir. Bu içeriğimizde tüm bira markalarının alkol oranlarından bahsederken aynı zamanda alkol oranı en yüksek bira gibi soruların cevaplarını da veriyor olacağız.

Wikipedia‘ya göre Bira, dünyadaki en eski ve en yaygın alkollü içeceklerden biridir. Su ve çaydan sonra en popüler üçüncü içecek konumundadır.

Bazı biraların alkol oranı oldukça yüksek olabiliyor, bu yüzden bilmediğiniz birayı içmeden önce bira alkol oranını incelemeniz gerekmektedir. Markaların bira alkol oranı birayı mayaladıkları ve damıttıkları ortamına göre değişir.

Tüm Bira Markalarınının Alkol Oranları

Bira Alkol Oranı
Bira Alkol Oranı

Her bira markası yurt dışında farklı farklı alkol oranlarında biralar üretse de Türkiye’de genelde bu durum belli bir oranın üzerine pek çıkamaz. Ülkemizde bulunan alkol oranı en yüksek bira Amsterdam’dır. Amsterdam’dan sonra en çok alkol oranı içeren bira Kırmızı Tuborg diyebiliriz.

Sizler için tüm markaların bira alkol oranlarını topladık. Girişte de belirttiğimiz gibi her biranın alkol farklıdır. Genellikle Türkiye’de biraların alkol oranları %3 ile %8 arasında değişir.

Dilerseniz gelin hep birlikte marka – bira alkol oranlarını inceleyelim:

Amsterdam Alkol Oranı

Amsterdam Alkol Oranı
Amsterdam Alkol Oranı

Amsterdam marka biralar Hollanda’da üretilir. Oldukça şekerli ve ağır bir bira olan Amsterdam’ın Türkiye’deki alkol oranı %8’ken yurtdışında daha yüksek alkol oranlı biraları da mevcuttur. Amsterdam marka biraların içimi genelde serttir ve bira severler tarafından pek tercih edilmese de alkol oranı dolayısıyla hızlıca etki görmek isteyenlerin tercih ettiği bir bira markasıdır.

Özetle Amsterdam’ın alkol oranı Türkiye’de %8’dir diyebiliriz.

Carlsberg Alkol Oranı

Carlsberg Alkol Oranı
Carlsberg Alkol Oranı

İngiltere’de üretilen ve ülkemizde de genellike futbol taraftarları tarafından oldukça sevilen biralardan biri olan Carlsberg’in 50 cc’lik şişelerde bulunan alkol oranı %5’tir. İçimi oldukça yumuşak olan ve tabiri caizse su gibi içilebilen bira markalarından biridir. Eğer ilk defa bira deneyimi yapacaksanız ve kusarım korkusu yaşıyorsanız Carlsberg deneyebilirsiniz.

Efes Alkol Oranı

Efes Alkol Oranı
Efes Alkol Oranı

Efes, Türkiye‘de 1969 yılında üretilmeye başlanıp kısa bir süre içerisinde dünyaya açılan yerli bir bira markasıdır. Genelde Efes marka biraların alkol oranları %3 ila %7.5 arasında değişkenlik gösterir. Efes’in içerisinde en çok alkol bulunduran biraları ufak kutularda Efes shot adı verilen biralarıdır.

Tuborg Alkol Oranı

Tuborg Alkol Oranı
Tuborg Alkol Oranı

Tuborg ülkemizde en çok tercih edilen ilk üç bira markasından biridir. Bira alkol oranı olarak en yüksek ikinci bira olan Kırmızı Tuborg içerisinde %7.5 alkol bulundurması ve hızlıca çarpmasıyla ünlüdür. Tuborg marka biraların alkol oranı %5 ila %7.5 arasında değişkenlik gösterir. Tuborg yeni başlayanlar için uygun bir bira olarak görünmez fakat sonrasında alıştığınızda vazgeçilmeziniz olacak bira markalarından biridir.

Bud Bira Alkol Oranı

Bud Bira Alkol Oranı
Bud Bira Alkol Oranı

Bud içimi hafif olan kolej birası olarak tabir edilen biralardan biridir. İçerisinde bulunan %5 alkol ve yumuşak içimiyle birlikte hiç bir rahatsızlık vermeyen Bud marka biralar, genellikle yeni başlayan kullanıcılara tavsiye edilen bir bira türüdür. Fiyatı gibi tadı da makul olan bira markası olarak bilinir.

Miller Alkol Oranı

Miller Alkol Oranı
Miller Alkol Oranı

Millet %4.7 oranında alkol içerir. Bir amerikan birasıdır. Türkiye’de Efes Pilsen bünyesinde üretilen Miller çok sık bira içmeyen ve birayı ilk defa deneyeceklerin arasında en popüler biradır. Tatlı bir şişesi olan Miller hafif içimiyle, tıpkı bir gazoz tadı vermesiyle hafif bira sevenlerin vazgeçilmezidir.

Varım Alkol Oranı

Varım Alkol Oranı
Varım Alkol Oranı

Varım marka biranın alkol oranı %4.1’dir. Türkiye’de satılan en ucuz biralardan biridir. Son dönemlerde alkol fiyatlarının artmasıyla birlikte fiyat performans olmasından kaynaklı popülerliği git gide artmıştır. Varım pirinç içermeyen, oldukça lezzetli bir biradır.

Bomonti Alkol Oranı

Bomonti Alkol Oranı
Bomonti Alkol Oranı

Bomonti marka biraların alkol oranı %5’tir. Özellikle gençler arasında oldukça popüler olan Bomonti Türkiye’de üretilen yerli markalardan biridir. Yalnızca Türkiye’de değil Tumblr adlı soyal medya platformunda popüler olduktan sonra tüm dünyada Tumblr kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Becks Alkol Oranı

Becks Alkol Oranı
Becks Alkol Oranı

Becks marka biraların alkol oranı %4.9’dur. Bir alman birası olan Becks, asitli bir bira olarak bilinir. Becks içerken genelde soda içiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Almanya’nın Bremen eyaletinde üretilen Becks hafif bira markaları arasında yerini alır. Becks Türkiye’de kullanılan popüler bira markalarından biridir.

Corona Alkol Oranı

Corona Alkol Oranı
Corona Alkol Oranı

Meksika’ya özgü bira çeşitlerinden biri olan Corona %4.5 oranında alkol içerir. Tıpkı miller gibi yeni başlayanlar ve çok az bira tüketenler arasında popüler olan en hafif biralardan biridir. Corona genellikle limon ile tüketilir.

Bremen Alkol Oranı

bremen alkol oranı
bremen alkol oranı

Bremen alkol oranı %4.5’dir. Tadı biraz yumuşak olsa da güzel bira deneyimlerinden birini yaşayabilirsiniz. Tam bir fiyat performans birasıdır.Hafif acı ve yoğun bir tadı vardır.

En sert bira hangisi?

Türkiye’de bulunan bira markaları çeşitlerinden en sert olanları Amsterdam ve Kırmızı Tuborg’tur.

Bir bardak bira sarhoş eder mi?

Bir bardak bira fizyolojik olarak sarhoş etmez, fakat psikolojik olarak sarhoş olabilir, kendinizi çakırkeyif hissedebilirsiniz.

Alkol oranı en yüksek bira hangisidir?

Şuan Türkiye’de alkol oranı en yüksek biralar Amsterdam ve Kırmızı Tuborg diyebiliriz. Amsterdam içerisinde %8 oranında alkol oranı içerirken Kırmızı Tuborg %7.5 oranında alkol içerir.

Yüksek alkollü bira nedir?

İçerisinde bulunan alkol oranı %5 oranından yüksek bira çeşitlerine yüksek alkollü bira denir.

En çok alkol hangi içkide var?

Dünya üzerinde en çok alkol Polonya yapımı Spirytus markasıdır.

Bu içeriğimizde bira alkol oranı konusunu işledik. Dilerseniz sitemizde bulunan Kızla Konuşulacak Konular ve En İyi IPTV Uygulaması içeriklerimizi okuyabilir, aynı zamanda Vajinal Fitil Nedir?, VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş ve Gerica Nedir? içeriklerimizden de faydalanabilirsiniz. Farklı içeriklerimizde görüşmek dileğiyle.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın