Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri – Onaylanmış Yöntemler

Burun ucu kaldırma egzersizlerini sizlerle paylaşacağımız bu içeriğimizde aynı zamanda evde burun ucu kaldırma nasıl yapılır, burun kaldırma egzersizleri nelerdir bunlardan bahsediyor olacağız.

Özellikle egzserizleri yaparken burnunuza sert şekilde müdahale etmeyiniz. Evde burun ucu kaldırma yapayım derken burnunuzdan olabilirsiniz.

Burun ucu kaldırma egzersizlerinin veya “burun yogasının” burnunuzu yeniden şekillendirebileceğine dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur.

Ameliyatsız burun ameliyatı olan rhinoplasty hakkında bilgi almak için Wikipedia sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Evde Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri

Burun ucu kaldırma egzersizleri ile birlikte burun ucunu dikleştirme ve burnunuzu kaldırmak için şansınız var diyebiliriz. Sizler için burnunuzu şekillendirecek doğal yolla burun kaldırma egzersizlerini bir araya getirdik. Burun nasıl küçülür ve dikleşir diyorsanız aşağıda detaylarıya bahsettiğimiz burun kaldırma egzersizlerini deneyin.

burun ucu kaldırma egzersizleri
burun ucu kaldırma egzersizleri

Öncelikle burun ucunuzu küçültmeniz için yapılacak burun egzersizleri ile burunda bulunan bazı kasları çalıştırmak gerekiyor bu egzersizlere örnek örnek vermek gerekirse; Procreus, levator labi, Nasalis, deprossor septi kasları burun ucu kaldırma egzersizleri sonrasında çalışırlar. Fakat bu kaslar hassastır. Evde burun ucu kaldırma egzersizi yapıyorum derken, kendinizi sakatlayabilirsiniz. Bu tarz egzersizleri yapmak için burnunuza narin davranmalısınız. 

Burnunuzu kaldırarak, ucunu dikleştirip küçültecek egzersizleri sizler için bir araya toparladık, İşte 8 Adet doğal yolla burun ucu kaldırma egzersileri:

Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri:

  •  Evde burun küçültme egzersizlerinde başlangıç olarak aşağıdaki resimde bulunan burun ucu kaldırmak için yapılan hareketi deneyelim. Alışana kadar burun ve ucunda hafif ağrılar hissedebilirsiniz fakat burun kıkırdağına ve yanındaki kaslara hafif şekilde baskı yapacağız. Aşağıdaki resimli olarak gördüğünüz elle burun ucu dikleştirme egzersizi pozisyonunu alın ve elinizle resimdeki gibi burun ucunu kaldıracak şekilde yukarı doğru baskı yapın. 6 saniye bekletip bırakıp, hızlıca tekrar ediyoruz. Toplamda 10 set tekrar yapılacak olan burun küçültme egzersizi:  
burun ucu kaldırma egzersizleri
  • Burun ucunu kaldıracak ikinci egzersiz ise aynı şekilde parmak ucu buruna baskı yaptığı anda diğer elinizde resimdeki gibi üst taraftan burnu tutun ve aşağı, yukarıya doğru seri hareketlerle baskı uygulayın. Başlangıç olarak 10 kere 4 tekrar yapıyoruz. Hem burnu inceltmek hemde kaldırmak için faydalı bir egzersiz hareketidir.
burun ucu kaldırma egzersizi
  • Özellikle kemerli burun düzeltme egzersizi olan elle burun kaldıran dördüncü egzersizde aşağıdaki resimdeki gibi pozisyon alıp, bu sefer sadece burnu yukarı doğru çekip uzatmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda ağzınız açık olmalı ki, dudak üstüne baskı yapmayalım. Bu işlem burun kaldırma egzersizleri arasında en önemlisidir. Burnunuzu çekip yaklaşık 5 saniye bırakıp tekrarlıyoruz. Masajla burun küçülür mü sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir:
burun kaldırma egzersizi
  • Burun ucu dikleştiren ve düzelten beşinci hareket  burun kaldırma ve düzeltmek için iki elinizin parmaklarıyla resimdeki gibi yukarıya doğru baskı yapıp 5 saniye kadar bekliyoruz. Bırakıp tekrar ediyoruz ve bu egzersizi 10 set yapıyoruz. Yüz yogası hareketleri içerisindedir ve evde burun ucu kaldırmak için çok faydalıdır.
burun ucu kaldırma
  • Burun ucunuzu dikleştiren ve kaldıran altıncı harekette bu egzersiz burun ucunu kaldırmak ve düzeltmek için yapılıyor. Evde doğal yöntemlerle uygulayacağınız bu yöntem; işaret parmağınızı resimdeki gibi burnun altına koyun ve 15 saniye kadar yukarıya doğru baskı uygulayın. Burun ucu nasıl kalkar diyorsanız, işte size en önemli teknik.
burun ucu dikleştiren hareket
  • Yamuk burun düzeltmek için yedinci hareket bu hareket yüz yogası egzersizleri arasındadır fakat burun yanındaki kasları çalıştırdığı için eklemek istedik. Burun çevresindeki kasları güçlendirerek toparlar ve buna bağlı olarak burunda küçülme olur. Fakat burnunuz yamuk ise tam ters tarafa uygulamalısınız.

Aparat Başlığı İle Burun Ucu Kaldırma

aparat ile burun ucu kaldırma


Burun kaldırmak için uygulanan bu aparat ayrıca burun küçültmek için de faydaları olan bir alet. Ayrıca zamanla yukarıdaki hareketlerle beraber uygulandığında burun ucu dikleştirmek mümkün. İnternette 25 TL ve üzeri rakamlara satılmakta. Bakalım ”nose up” denilen bu alet ile burun nasıl düzelir;

Nose Up burun klipsi plastik malzemedir ve resimde gördüğünüz burnun üzerine takılıyor. Anladığımız kadarıyla burun kenarlarına baskı yaparak inceltiyor ve küçültüyor. Kullananlar varsa yorumlar kısmından bizleri bilgilendirebilir.

Burun kaldıran egzersiz hareketlerini uygularken kendinizi çok yıpratmamalısınız. Başlangıçta hafif şekilde yapın zamanla ağırlaştırırsınız. Özellikle burun ucu kaldırmak ve burnu dikleştirmek kolay değildir, düzenli egzersiz yapmak gerekir. Bu hareketler elle yapılan doğal yöntemler arasındadır ve evde burun düzeltmek için kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak burnu dikleştirmek için çeşitli video seçenekleri mevcut, incelemenizi öneririz. Ayrıca burun tıkanıklığı yaşıyorsanız yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Burun Kaldırma Egzersizleri İşe Yarar mı?

İnsanların aklına sürekli bu tarz burun kaldırma egzersizlerinin işe yaramayacağı düşüncesi gelir, burun estetiği gibi doğal olmayan ve cerrahi müdahale gerektiren işlemler yüzün doğallığını kaybetmenize neden olabilir. Bu yüzden evde elle burun kaldırma egzersizleri ve burun ucu dikleştirme hareketleri yöntemleri her zaman dağa doğal bir sonuç elde etmenize olanak tanımayabilir. Bu işlemler sonrasında burunda ufak ağrılar hissedebilirsiniz. Yine de abartıya kaçmadan cerrahi müdahaleye başvurulmalıdır.

Evde Burun Küçültme Mümkün mü?

Evet doğru yöntemleri, narin bir şekilde sabit bir şekilde yukarıda işlenen doğal yollar burun kaldırma egzersizlerini iyi bir disiplinle uygularsanız, evde burnunuzu küçültebilirsiniz.
Tüm bu yukarıdaki bilgilendirmelerden sonra hala burun nasıl dikleşir diye soruyorsanız, bir estetik cerrahi doktorundan randevu alabilir, daha detaylı bilgilendirmelere ulaşabilrisiniz.

Bu içeriğimizde burun ucu kaldırma egzersizleri hakkında bilgilendirdik. Dilerseniz sitemizde bulunan Felsefenin Alt Dalları Nelerdir?, Global Satış Ne Demek? – Dolandırıcılık Yöntemi içeriklerimizi okuyabilir, aynı zamanda Banyo Yapmak İstemiyorum Neden Olabilir? hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gelecek yazılarımızda görüşmek üzere.

5/5 - (1 vote)
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın