Buruna Sarımsak Koymak Ne İşe Yarar?

Buruna sarımsak koymak ne işe yarar sorusunun cevabını vereceğimiz bu içeriğimizde aynı zamanda buruna sarımsak koymak faydaları buruna sarımsak koymak sinüsleri açar mı gibi sorulara da cevap veriyor olacağız.

Buruna Sarımsak Koymak Ne Işe Yarar?
Buruna Sarımsak Koymak Ne Işe Yarar?

Sosyal medya platformlarından olan TikTok’ta fenomenleşen buruna sarımsak koymanın sinüsleri açtığı yönünde çekilen videolarla birlikte buruna sarımsak koymak ne işe yarar sorusu kullanıcıların sorduğu sorular arasında yerini almıştır. Soğuk algınlıklarında buruna sarımsak koymak oldukça çılgınca bir fikir. Milyonlarca görüntülenme alan buruna sarımsak koyma trendi ile çekilen videolar uzmanların bu konu hakkında açıklama yapmasına neden olmuştur. Buruna sarımsak koymak uzmanların yaptığı açıklamaya göre hiç bir işe yaramamakla birlikte burnunuzda bulunan koku reseptörlerine ve sinirlere zarar veriyor.

Uzmanlar buruna sarımsak koymanın sinüsleri açma noktasında faydadan çok zarar getireceğini söylüyor ve kesinlikle bu tarz şeylerin denenmemesi gerektiğini belirtiyorlar.

Aşağıdaki bu video milyonlarca beğeni ve görüntülenme almıştır fakat videoda kullanılan burna sarımsak koymak hiç bir işe yaramaz.

@laurenwhelxn #stitch with @hwannah5 ok it works #fypシ ♬ original sound – Ur tiktok gf

Buruna Sarımsak Koymak Faydalı mı?

Burun deliklerinin içine sarımsak koymak sinüsleri açmaz fakat burnunuzun deliklerinden içeri çok fazla sokmadan burnunuzun dibinden sarımsağın kokusunu sürekli içinize çekmeniz sinüslerinizin açılmasına yardımcı olur ve burnunuzun temizlenmesine destekte bulunabilir.

Buruna sarımsak sokmanın hiç bir faydası yoktur. Eğer soğuk aldıysanız ve gribal enfeksiyon geçiriyorsanız burnunuza sarımsak koyarak açmanız sizler için çok doğru bir hareket olmayacaktır. Videolarda görünen buruna sarımsak koyarak sinüslerin açılması durumu orada burun deliklerinin kapalı olmasından kaynaklı biriken mukusun birden deliklerin açılmasıyla dışarı çıkma durumudur.

Burnunuza sarımsak koymak burun deliklerinizde tahrişe ve enfeksiyona neden olabilir. Bakterilerin rahatça ve hızla üremesine destekte bulunabilir. Buruna sarımsak koymanın faydadan çok zararı vardır. Burun deliklerinizden içeri sarımsak veya herhangi bir yabancı madde sokmak hava kanallarınızın çok ciddi derecede sorunlarla baş başa kalmasına neden olabilir.

Sarımsağı burnunuza koymaktan çok sarımsağı tüketmeniz sinüslerinizin açılmasına daha sağlıklı bir şekilde destek olacaktır.

Eğer sarımsaktan dolayı burnunuzda bir yanık oluştuysa sarımsak yanığı nasıl geçer adlı içeriğimizi de okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Buruna Sarımsak Sokmak Sinüsleri Açar mı?

Buruna sarımsak sokmak sinüsleri açar mı sorusunun cevabı kesinlikle hayırdır. Sarımsak tüketmek antioksidan olması sebebiyle soğuk algınlıklarına iyi gelmektedir fakat buruna sarımsak sokmanın sinüslere hiç bir faydası yoktur.

Aşağıdaki videoda video sahibinden çıkan mukus, sarımsağın tıkaç görevi görmesinden kaynaklı orada biriken mukustur. Bunu yapmak oldukça tehlikelidir.

Buruna sarımsak sokmak sinüsleri açmaz bununla birlikte burun deliklerinizde tahrişe neden olur ve burun deliklerinizin enfeksiyon kapmasına yol açar. Burun deliklerinize sarımsağın sıkışma potansiyeli vardır ve burun boşluğunuza zarar verecek herhangi bir yabancı maddenin burun deliklerinize sokulması hava kanallarınızda ciddi sonuçlar doğurabilir. Ayrıca burnuza soktuğunuz sarımsağın soluk borusuna kaçmasıyla birlikte boğulma ihtimaliniz bile vardır.

Buruna sarımsak sokmak veya buruna sarımsak suyu damlatmak, sinüzit ve soğuk algınlığı konusunda hiç bir işe yaramaz.

Burunda Sarımsak Ne Kadar Durmalı?

Burunda sarımsak durmamalı. Burnunuza sarımsak sokmak sinüslerinizi açmaz tam tersine sizlerin hava kanallarınıza zarar vererek solunum sorunları yaşamanıza neden olur.

Sarımsak Burun Akıtır mı?

Sarımsak tüketmek burun akıtır evet fakat sarımsağı burun deliklerinden içeri sokmak burnunuzun akmasına yardımcı olmamakla birlikte sizlere zarar verir.

Sarımsak Sinüsleri Açar mı?

Sarımsak tüketmek sinüslerinizin açılmasına ve soğuk algınlığını hızlıca atlatmanıza yardımcı olur. Buruna sarımsak sokmak sinüslerin açılmasına yardımcı olmaz, yardımcı olduğunun düşünülmesinin tek sebebi sarımsak burun deliklerindeyken biriken mukusun sarımsağın çıkarılmasıyla dışarı çıkması durumudur. Sarımsağı tüketmekten başka bir yöntemle sarımsağı kullanarak sinüslerinizin açılmasına destekte bulunamazsınız.

Buruna Sarımsak Koymak Zararlımı ?

Kesinlikle zararlı. Buruna sarımsak koymak yerine sarımsağı güzelce tüketerek sinüslerinizin açılmasına ve gribal enfeksiyonları atlatmanıza destekte bulunabilirsiniz fakat burnunuza sarımsak koymak sizlerin solunum yollarına zarar verir ve ciddi sorunlara yol açabilir.

Sarımsak Burun Açar mı?

Sarımsak yemek ve koklamak burnunuzu açar ve rahatça nefes almanıza destekte bulunur.

Burun Deliğine Sarımsak Koymak Zararlı mı?

Evet burun deliklerinden içeri sarımsak sokmak zararlıdır ve sarımsak yanığı olmanıza neden olabilir.

Buruna Sarımsak Suyu Damlatmak

Buruna sarımsak suyu damlatmak zararlıdır. Burundan içeri doktorun onaylamadığı herhangi bir maddeyi koymak sağlınıza zarar verebilir.

Bu sıcak yaz aylarında eğer klima almak istiyor ve seçim yapmakta zorlanıyorsanız en iyi klima markası içeriğimizi okuyabilir, bunun yanında düz siyah elbiseniz varsa ve nasıl hareketlendireceğim diye merak ediyorsanız düz siyah elbise nasıl hareketlendirilir yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer bu içerikler de dikkatinizi çekmediyse sizleri dünyanın en iyi bisikleti ve evden kaçan kedi ne zaman döner içeriklerimizi de okumaya davet ediyoruz. Bu içeriğimizde buruna sarımsak koymak ne işe yarar sorusunu cevapladık. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın