Cilde İyi Gelen Sabunlar

Cilde İyi Gelen Bitkisel Sabunlar

Günümüzde gerek kadın ve erkek herkes, cildine son derece önem vermektedir. Özellikle kötü çevre koşulları ve iş ortamının getirdiği stres ve olumsuz etkiler, cildin yıpranmasına son derece olumsuz katkılar sunmaktadır. Yaşam ansiklopediniz olan iyigelen.net olarak, bu yazımızın devamında, “Cilde iyi gelen sabunlar” konusunu inceleyeceğiz.

Cilde İyi Gelen Sabunlar

          

Cilt güzelliği ve temizliği, bireyler için son derece önemli konulardan birisidir. Zira cilt, bireylerin en doğal giysileri olarak kabul edilmektedir. Günümüze kadar yüzlerce cilt maskeleri ortaya çıkmış olsa da bu cilt maskelerinin bir çoğu, tamamına yakını doğal olan ve cilde iyi gelen sabunlar kadar etkili sonuçlar vermemektedir.  Yazımıza konu olan bu sabunların tamamına yakını doğal ürünler olup, piyasa da satılan kimyasal karışımlı sabunlarla karıştırılmamalıdır. Listemizde yer alan doğal cilde iyi gelen sabunları, aktarlardan veya güzellik merkezlerinden temin etmeniz mümkün olacağı gibi, güvenilir bazı internet siteleri üzerinden de online satın alma yolu ile sahip olabilirsiniz. Cilde faydalı olan sabunların, birbirinden farklı yararlarının da olması, bu ürünleri daha cazip hale getirmektedir.

Cilde Hangi Sabunlar İyi Gelir?

 • Ahududu Sabunu: Hem vücut hem de yüz için kullanabileceğiniz ahududu sabunu, güzel kokusuyla da sizi cezbedecektir.
 • Çam Sabunu: Özellikle sivilceli ve yağlı ciltler için çok etkilidir. Bunun dışında, cildinde güneş yanıkları bulunan herkesin rahatlıkla kullanabilecekleri, serinletici ve doğal etkisiyle hayli işinize yarayacaktır.
 • Sandal Ağacı Yağı Sabun: Adından da anlaşılabileceği gibi, sandal ağacının yağından elde edilen bu sabun, özellikle kaşıntı görülen ve kuru yapıdaki ciltler için daha etkilidir. Cildin nem oranını dengelemekle kalmayıp, hafif çatlakları giderici etkisiyle de son derece faydalıdır.
 • Böğürtlen Sabunları: Vücudun geneli için tercih edebileceğiniz, olumlu etkileri fazla olan bitkisel sabunlardan birisidir.
 • İğde Çiçeği Sabunu: Cildin nem oranını dengelemede önemli etkileri olan doğal sabun, aynı zamanda egzama gibi şikayetleri azaltmak içinde etkilidir. Cilde canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.
 • Vişne Sabunu: Peeling etkisi olan, sivilce ve siyah noktalara düşman bir sabundur. Cilt yoluyla vücudun toksinlerden daha rahat arınması için, cilde iyi gelen sabunlar arasında yer alır.
  cilde hangi sabunlar iyi gelir
 • Bergamut Sabun: Yorgunluk ve stres giderici etkisi kanıtlanmış olan doğal bir üründür. Egzamanın ortaya çıkmasını engelleyen bu sabun, cilt nem oranını dengeler ve hafif çatlakları kapatır.
 • Karadut Sabunu: Yüzde sivilce ve akneler ile başınız dertteyse mutlaka denemelisiniz. Vücudun geneli için kullanabileceğiniz bu sabun, cilde yararlı olan sabunlar arasında son derece kullanışlıdır.
 • Nergis Sabunu: Vücudun farklı bölgelerinde görülen mantar oluşumları için etkilidir.
 • Fesleğen Sabunu: Alaçatı yöresinde yetişen kaliteli fesleğenler ile yapılan bu doğal sabun, cildi besleyip onarıcı özelliklere sahiptir. Aynı zamanda selülit oluşumlarını engelleyici etkisi sayesinde, tercih sebebidir.
 • Yeşil Elma Sabun Çeşitleri: Yazın cilde canlılık ve sağlıklı bir görüntü verir. Kuru ciltler için son derece etkili bir doğal sabundur. Kurumuş yüze iyi gelen sabunlar arasında, rahatlıkla tercih edilebilecek bir sabundur.
 • Yeşil Çay Sabunu: Yeşil çay özleri ile hazırlanan Yeşil çay sabunu, cilt kırışıklıklarını önlemekte ve beslemekte yararlıdır. Cildin nem oranını dengelemekte olağan üstü etkilere sahiptir. Yeşil Çayın özellikle zayıflatma konusunda verdiği olumlu sonuçları, cildi güzelleştiren sabunlar arasında tercih edilmesinin nedenleri arasındadır.
 • Kakao Sabun Faydalı: Cilt hücrelerinin yenilenmesinde önemli etkileri vardır. Cildi dış etkilere karşı hassas bir şekilde korur. Tüm cilt tipleri için uygun olan kakao sabunu, aynı zamanda cilt çatlaklarının kapanmasına yardımcı olur ve ciltte meydana gelen pullaşmaları azaltır.
 • Ananas Sabunu: Cilde pürüzsüz bir görüntü veren ananas sabunu, kalsiyum ve demir açısından kaliteli ve zengindir. İhtiva ettiği vitaminler sayesinde cilde canlılık verir. Cilde en faydalı sabunlar arasında kullanışlıdır.
 • Aloe Vera Sabunu: Aloe Vera etkilerini duymayan yoktur.  Ciltteki güneş yanıklarına, cilt kaşınmasına, cildin yağ ve nem oranının dengelenmesine ve daha bir çok şeye faydalıdır. Cilde canlılık verir.
 • Keçi Sütü Sabunu: Keçi sütünün eşsiz faydaları arasında, cilt güzelliği ile alakalı konularda mevcuttur. Keçi sütü sabunu, tahriş olmuş ciltler için oldukça etkilidir. Cilde iyi gelen sabunlar arasında, rahatlıkla tercih sebebi olmaktadır.
 • Jojoba Sabunu: İhtiva ettiği kaliteli ve bol E ve A vitaminleri sayesinde, cilde canlılık verir.  Kurumuş ciltler için rahatlıkla kullanılabilir. Sivilce ve siyah lekeler üzerinde etkilidir. Cildi yenileyici etkisiyle, cilde canlılık kazandırır.

Cilde yararlı sabunlardan bazılarını açıklamaları ile sunduktan sonra, cilde iyi gelen sabunların bazılarını da isimleri ile vermek yeterli olacaktır. Bu sabunlardan hangisini tercih ederseniz edin, cildinizin geneli için yararları vardır. Önemli olan doğru ve doğal ürünü bulabilmektir.

Cilde iyi gelen diğer doğal sabunların isimleri ise şunlardır;

Havuç sabunu, gül sabunu, zeytin yağı sabunu, inci tozu, bal, ısırgan otu sabunu, kara üzüm, kekik sabunu, kefir, kükürtlü sabun, mango, limon, tarçın, yasemin sabunu gibi, onlarca bitkisel cilde iyi gelen sabun çeşidi bulunmaktadır. Siz bu sabunların doğal olan birkaç tanesini bularak, düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu Paylaşıma Oy Ver

Performans pazarlama alanında hizmet veren Tugaycan, Aferin.NET'i SEO uyumlu içerekler oluşturarak hem faydalı içerikler oluşturmak hem de trafik çekmek amacıyla kurdu.

Tugaycan aslan

Yorum yapın