Diz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diz Ağrısına İyi Gelen Yöntemler Nelerdir ve Nasıl Giderilir?

Aşağıda diz ağrıları için iyi gelen tedavi yöntemleri ve bitkisel kür karışımları verilmiştir. Diz ağrısı ağrısına ne iyi gelir sorunuza yanıt bulmanız dileğiyle;

Diz Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Diz ağrıları pek çok farklı nedene bağlı olarak görülebilmektedir. Bunların içerisinde basit zorlanmalar, kireçlenme olabileceği gibi çok daha kapsamlı ve komplike problemler nedeniyle de diz ağrısı olabilir. Diz ağrıları ne sebepten dolayı olursa olsun bazı yöntemler kullanarak hafifletmek ve zorlanmalara karşı daha büyük bir problemle karşılaşmadan doktora başvurmak gerekmektedir. Diz ağrılarına iyi gelen yöntemler ve uygulamaları birlikte inceleyelim.

Diz Ağrısına İyi Gelen İlaçlar: İçeriğinde steroid maddesi içermeyen ağrı kesiciler diz ağrılarını hafifletir ve bazı ilaçların içerisinde şişmeyi ve enfeksiyonu önleyici bileşenler yer almaktadır. Doktorunuza danışmadan asla ilaç kullanmayın ve bir yeri onarmak üzere daha büyük hasarlara sebep olmayın.

Diz Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Susam Yağı: Susam yağının içerisinde yer alan lesitin, mineral ve antioksidanlar sayesinde özellikle kemiklere kadar ulaşabilen bir fayda sağlar ve eklem ağrıları, diz eklemlerinde oluşan iltihapların düzenli masaj uygulamaları ile yok olmasını sağlar. Diz ağrısı nasıl geçer diyorsanız susam yağını avcunuzun içerisine yedirerek yavaş hareketlerle dizinizin ağrıyan bölgesine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

  • Kekik Yağı: Kekik yağı ile dizinizin ağrıyan bölgelerine hafif baskı uygulayarak masaj yapmak ağrı üzerinde hafifletici etkiler yaratacaktır. Özellikle düşme ve yaralanmalar sonucu hasar görmüş deri üzerinde çok olumlu ve etkili sonuçlar yaratan, diz ağrısına iyi gelen bitkiler arasındadır.
  • Badem Yağı: Badem yağının onarıcı, nemlendirici ve yumuşatıcı etkileri bulunmaktadır. Diz bölgesinde bulunan aşınmalara karşı çok etkili bir onarım sağlar ve ağrıların sısa sürede son bulmasını sağlar. Özellikle ciltte oluşan çatlakların giderilmesinde etkilidir.

Diz Ağrısı İçin Bitkisel Kür Tarifi:

Diz Ağrısı İçin Bikisel Kür

Diz ağrıları için bitkisel kür tarifini haftada 2 kez düzenli olarak uyguladığınızda çok kısa süre içerisinde diz ağrılarınızın hafiflediğini ve zamanla geçer olduğunu göreceksiniz.

  • 1. Yöntem: Bitkisel kürümüzü hazırlamak için 4 su bardağı kadar kireçsiz suyun içerisine 7 adet lahana yaprağı ilave ediyoruz ve ocağa alarak kaynatarak süzüyoruz. Ardından lahana yapraklarından birini alıyoruz ve dizimizin ağrıyan bölgesine yerleştiriyoruz. sıcaklığı azaldığında diğer lahanaya geçiyoruz.
  • 2. Yöntem: Aynı şekilde 4 su bardağı kadar suyun içerisine 7 adet at kestanesi atıyoruz ve 1 yemek kaşığı kadar at kestanesi tohumu ilave ediyoruz. Bu şekilde yaklaşık olarak 30 dakika kadar kaynatıyoruz ve ardından suyun üzerine çıkan kısımı ayırıyoruz. Ayırmış olduğumuz bu suyun üst bölgesi şifalıdır ve bu karışımla dizinizi ovduğunuzda çok faydalı olacaktır.
  • 3. Yöntem: 1 Çay bardağı kadar zeytinyağının içerisine 1.5 çay kaşığı kadar ince ince doğranarak ufalanmış defne yaprağı ilave ediyoruz ve yarım gün kadar beklettikten sonra dizlerinizin ağrıyan yerlerine masaj yaparak uygulayın. Diz ağrılarını çok kısa sürede geçirecektir.
  • 4. Yöntem: Yarım litre kadar suyun içerisine 3 yemek kaşığı kadar papatya çiçeği ilave ediyoruz ve yaklaşık olarak 20 dakika kadar kaynattıktan sonra süzdürerek diz ağrıları için bitkisel kür hazırlamış oluyoruz.
Diz Ağrısına İyi Gelen Diğer Tedavi Yöntemleri:

Ani diz ağrılarını hafifletmek için doktora gidene kadar yapılabilecek en iyi yöntemlerden bir tanesi buz ile kompres uygulamaktır. Özellikle ağrıların giderilmesini ve şişliklerin inmesini sağlamaktadır. Bunun için ayaklarınızı yüksek biryere uzatın ve buz torbası ile kompres uygulayın. 15 dakika kadar bekletmek yeterli olacaktır.

 Diz ağrılarını gidermek için oluşan darbeye bağlı veya diğer faktörlere bağlı olarak oluşan ağrılarda, en iyi yöntem kan dolaşımını hızlandırmak olacaktır. Bunun için dizleri sürekli olarak hareket halinde tutun ve dizlerinizin kan dolaşımını hızlandırarak ağrıların hafiflemesini ve şişliklerin oluşmasını engelleyin.

Diz ağrısına ne iyi gelir denildiği zaman sayılabilecek doğal yöntemler ve yapılabileceklerden bahsettik ancak tüm bu yöntemlere karşın diz ağrılarınız geçmiyor ise daha ciddi problemler veya sakatlanmalar meydana gelebileceğinden acilen doktorunuza başvurmalısınız.

Özellikle ilerleyen yaşlarda kireçlenmeye bağlı sorunlar için uzman doktora görünmelisiniz. Egzersiz hareketleri içeren kültürfizik programı oluşturulabilir. bunların arasında ayakta sabit durarak, diz ağrısını fazla zorlamadan eğilip kalkmak vardır.

Bu Paylaşıma Oy Ver

Performans pazarlama alanında hizmet veren Tugaycan, Aferin.NET'i SEO uyumlu içerekler oluşturarak hem faydalı içerikler oluşturmak hem de trafik çekmek amacıyla kurdu.

Tugaycan aslan

Yorum yapın