Doğal Afrodizyak İçeren Yiyecekler

Kadın ve Erkekler İçin Doğal Afrodizyak İçeren Yiyecekler Nelerdir;

doğal afrodizyak

Libido oranını yüksek tutmamız gereken zamanlar bulunmaktadır. Bunu en kolay gözümüzün önünde yer alan doğal afrodizyak içeren yiyeceklerden faydalanarak sağlayabilirsiniz. Hiç yediğiniz doğal ürünün içeriğini incelediniz mi? Eğer libidonuzu en yüksek seviyeye çıkararak cinsel gücü artıran yiyecekler buna dahil edilebilir. Ayrıca günümüzün sorunları arasında yer alan isteksizliği de bu sayede yenmiş oluruz. Bu afrodizyak etkili yiyeceklerin neler olduğuna şaşıracaksınız.

 • Avakado: Vücutta libido oranını arttırarak beyne uyarıcı sinyaller gönderir ve doğal afrodizyak meyveler arasındadır. Potasyum değeri oldukça yüksek olan bu meyvede C vitamini miktarı da bolca bulunuyor.
 • Karides: Karides bir balık türü olup, iyot açısından oldukça zengin yapıya sahiptir. Bu sayede cinsel isteği oldukça artıran etmenler arasında yer alıyor. Kas kasılmalarına karşı olan magnezyum ve kalsiyum bulunuyor. Cinsel isteği üst seviyeye taşıyan yiyeceğin içerisinde antioksidan, çinko ve selenyum olmasıyla tam bir afrodizyak etkili besinler deposudur.
 • Keçi Boynuzu Özü: Özellikler erkeklerde afrodizyak etkisi yaparak sperm sayısını arttırıcı faydaları vardır. Hem pekmez olarak hemde çiğ olarak tüketebilirsiniz fakat soğuk pres yöntemiyle yapılmış öz en iyi sonucu verecektir. Afrodizyak bitkiler içinde en çok bilinen doğal bitki türüdür.
 • Muz: Potasyum ve karbonhidrat bakımından oldukça zengin bulunan muz, gece karnınızı tok tutacak ve cinsel gücünüzü artırmak için tercih edebileceğiniz yiyecekler arasında yer alıyor. Muzun içerinde yer alan bufotenin adı verilen alkaloit bulunuyor. Bu doğal madde insanlara güven duygusu sağlayarak, cinsel arzuyu daha fazla artırıyor. Bu duyguyu sağlayan en yoğun yer ise kabuğun hemen altında yer alıyor. Bu yüzden muzu daha kibar ve etkisini bırakmadan soymakta büyük fayda var.
 • Karpuz: Gerçekleştirilen araştırmalarda cinsel gücü artırmak için içilen hapların oluşturduğu etkinin aynısını yaşatıyor. Karpuzun içerisi incelendiğinde, sitrulin ve arjinin bulunduğunu fark ediyoruz. Bu bulunan maddeler vücut içerisinde yer alan kan damarlarının yumuşamasını sağlıyor. Kullanılan haplarda aynı işlemi göstermektedir. Üstelik daha doğal ve severek yediğiniz doğal afrodizyak meyveler arasında yer alıyor.
 • Badem: Muhteşem bir gece geçirmek isteyenlerin, gece olmadan önce yiyebilecekleri çerez türünden biri bademdir. Badem içerisinde yer alan yağların cinsellik hormonlarını harekete geçirmesi söz konusu ve enerji veriyor. Bu sebepten dolayı afrodizyak etkisi yapan yiyecekler arasında yer alıyor. Hatta erkeklerde spermleri daha fazla harekete geçiren E vitamini bademde bulunuyor.
 • Kabak Çekirdeği: Çerez olarak severek yediğimiz ürünlerden kabak çekirdeğinde, çinko bol bulunduğu için cinsel gücü artırıyor. Hollandalı bilim adamları tarafından yapılan araştırma sonrasında çinko içeren ve folik asit içeren yiyecekler sperm miktarını oldukça çoğaltıyor. Bu sebepten dolayı afrodizyak yiyecekler arasında yer alıyor.
 • Acı Biber: Her zaman tatlı yiyeceklerin mutluluk hormonu salgıladığını düşünürüz. Fakat bunlar arasında acı biber de yer alıyor. Acı yiyeceklerin içimizi yaktığını hepimiz biliyoruz. Bu acıyı sağlayan kapsaisin oluyor. Bu madde ise beyne hızlı bir şekilde endorfin salgılıyor. Acı yiyecekler insanlarda sinir sistemini de hareket ettiriyor. Bu sayede cinsel isteğin artışına sebep oluyor ve içgüdüsel enerji veriyor.
 • Nar: Nar tam bir üretkenlik sembolüdür. Gerçekleştirilen araştırmalarda nar suyu erkeklerde bulunan sertleşme problemine de tam bir çözüm sağlıyor. Narın içinde bulunan antioksidanlar bulunmasıyla, kan dolaşımına engel olan sebeplerin ortadan kalkması, tüm bu problemlere çözüm sağlıyor.
 • Bal: Eskiden İran’da yeni evlenen çiftlere motive sağlaması açısından bir ay boyunca bal yemeleri istenirmiş. Bu aya bal ayı denilmesinden gelen bir hikaye. Yani balayı aslen buradan gelir denmekte. Bal içerisinde testesteron üretmekte olan B vitamini mevcut bulunuyor. Hatta balda bulunan früktoz kişiyi oldukça güçlü kılarken, bol miktarda enerji sağlıyor. Balı yemiş olduktan sonra hareketsiz bir bünyeye sahip olma olasılığınız yok.
 • Çikolata: Çikolatanın her zaman mutluluk aşıladığını biliriz. Dahası ise insanların kendini iyi etmesini sağlayan endorfini harekete geçiriyor. Bu sayede duyguları harekete geçiren anandamid ve teobromin sağlamaktadır. En çok kadınlarda görülen bu etki birkaç dilim çikolata ile bile bayanları harekete geçiriyor. Bu sayede de mutlu olarak cinsel isteği artırıyor. Erkeklerde kuruyemişli çikolata da tercih edilebilir.

En yüksek afrodizyak etkisi yaratan yiyecekler bu şekildedir. Hem erkekler için hemde kadınlarda farklı besinler hormanları tetikleyebilir.

Daha sağlıklı bir cinsellik için vücudun libido belirli seviyede olmalı. Kadınlarda libido oranının eksilmesi;  östrojen hormonu üretmenin düşmesi, erkeklerde ise aynı şekilde testosteron hormonu düşüklüğü olarak söylenebilir.

Bu Paylaşıma Oy Ver

Performans pazarlama alanında hizmet veren Tugaycan, Aferin.NET'i SEO uyumlu içerekler oluşturarak hem faydalı içerikler oluşturmak hem de trafik çekmek amacıyla kurdu.

Tugaycan aslan

Yorum yapın