Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir?

Düz siyah elbiseler nasıl hareketlendirilir sorusuna cevap alacağınız bu içeriğimizde aynı zamanda düz siyah elbise nasıl kombinlenir, düz siyah elbise nasıl süslenir gibi sorularınıza da cevap buluyor olacaksınız.

Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir? – 2022

Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir?
Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir?

Yaz döneminin favori elbiselerinden olan düz siyah elbiseler üzerinde bir çok kombin yapılabilecek kombin yapmaya müsait elbiselerdir.Bir kadının kurtarıcısı olan elbise türlerinin en başında gelen düz siyah elbiseler hem sabah hem de akşam olmak üzere zaman ve mekan farketmeksizin kadınların kurtarıcıları olabiliyorlar. Çok fazla kombinlenebildiği için aynı gün içerisinde düz siyah elbiseyi hareketlendirerek farklı yerlerde giyebilir, farklı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Düz siyah elbisenizi nasıl seçeceğiniz sizin modadan ne anladığınıza, tercihlerinize ve tarzınıza göre değişiklik gösterir. Düz siyah bir elbise kimsenin dikkatini çekmez diyebilirsiniz fakat elbise üzerinde oynayabileceğiniz ince detaylar sizlere farklı bir hava katabilir.

Saça Göre Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir? 👩‍🦳

Düz siyah elbise nasıl hareketlendirilir sorusunun birden fazla yöntemi vardır ama en başta saçlarınızdan başlayabilirsiniz. Saçınız dağınık veya dalgalı ise taktığınız küpenin görünmesini engelleyecektir. Düz siyah elbiseyi hareketlendirmenin en temel şeylerinden biri taktığınız küpe olmasından kaynaklı saçınızı eğer dağınık veya dalgalı ise toplamanızı, eğer dağınık veya dalgalı saç size yakışıyorsa büyük küpeler yerine küçük küpeler tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Eğer saçınızdan dolayı boynunuz görünmüyorsa kollarınıza ve ayaklarınıza odaklanmalı görünümleri üzerinde oynamalısınız. Düz siyah bir elbiseyi hareketlendirmek istiyorsanız zarif bir bileklik takabilir, düz siyah elbiseyi sporlaştırmak istiyorsanız da ince bir kol saati takabilirsiniz.

Bu yazıdan sonra düz siyah elbiseyi hareketlendirmek için saçınızı topladıysanız ve yakıştığını düşünüyorsanız artık boynunuz görünüyor demektir. Boynunuzu süslemek ve elbisenizi hareketlendirmek için sallantılı yuvarlak bir küpe ve hoş bir kolye takmak için yeterli alanınız var. Bu durum düz siyah elbisenizin yakasının nerede bittiğine göre değişiklik gösterebilir.

Boynunuzun bitiş noktasına yakın yerde biten düz siyah elbise yakaları için kolyeye ihtiyaç yoktur fakat sallantılı halka küpe zerafetinizi daha da ön plana çıkaracaktır. Düz siyah elbisenizde göğüs dekoltesi bulunuyorsa kolye takmadığınız zaman boynunuz çok boş kalacaktır. Göğüs dekolteli bir siyah elbiseniz varsa hareketlendirmek için aşağıdaki tablodaki dengeyi kullanabilirsiniz:

Büyük Kolye – Küçük KüpeKüçük Kolye – Büyük Küpe
Göğüs dekolteli siyah düz elbise nasıl hareketlendirlir ?

Mekana Göre Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir? 💃

Gittiğiniz mekana göre düz siyah elbisenizi nasıl hareketlendireceğiniz değişir. Eğer çok fazla sosyal bir ortamda bulunmayacaksanız şık aksesuarlar takmanıza gerek yok.

Sosyalliğin az olduğu mekanlarda aksesuardan çok ayakkabı ve fulara odaklanabilirsiniz, yaz döneminde iseniz ayakkabı seçiniz düz siyah elbisenizi hareketlendirmeniz açısından en önemli etkendir. Ayakkabınızı siyah seçebilir renkli bir fular takabilirsiniz.

Fakat gittiğiniz mekan sosyalliğin olduğu bir mekansa ve gözlerin sizin ve düz siyah elbisenizin üstünde olmasını istiyorsanız topuklu siyah bir ayakkabı giyebilir, saçlarınızı toplayıp boynunuza şık bir kolye ve halka küpeler ile düz siyah elbisenizi hareketlendirebilirsiniz.

Mevsime Göre Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir? 🌿

Düz siyah elbiseler genellikle mevsim farketmeksizin giyilebilen her mevsime uygun elbiselerdir. Eğer sonbahar ve kış mevsimlerinde düz siyah elbise giymeyi tercih ediyorsanız elbisenizi giyerken aynı zamanda vücut ısınızın da düşmesini engellemek ve aynı anda düz siyah elbisenizi hareketlendirmek istiyorsanız düz siyah elbisenizin üzerine renkli desenli bir şal dolayarak hem elbisenizi renklendirip hem de ısınabilirsiniz.

Elinizde şal yoksa kış ve sonbahar aylarında düz siyah elbiseyi hareketlendirmek için deri ceket ve uzun bot giymeniz sizlere çok farklı bir hava katacaktır.

Yaz aylarında siyah elbisenizi hareketlendirmek için şalınızı bileğinize bağlayabilir bileğinize bir hal hal bağlayarak bronz teninize muhteşem bi tarz katabilirsiniz.

Makyaj İle Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir? 💄

Düz siyah elbiseyi hareketlendirmenin en iyi yöntemlerinden biri de güzel bir makyaj yapmaktır. Siyah elbise ten rengini solgun gösterdiğinden yüzü solgun gösteren makyajlardan uzak durulmalı daha renkli makyajlar yapabilirsiniz. Kırmızı rujun düz siyah elbiseye çok yakıştığı oldukça bilinen bir gerçektir.

Yine de düz siyah elbiseyi hareketlendirmek için abartı makyajlardan kaçınmalı daha parlak ve minimalist tatlı makyajlar tercih edilmelidir.

Yukarıda sizlere düz siyah elbise nasıl hareketlendirilir ve siyah düz bir elbise nasıl süslenir tüm detaylarıyla anlattık. Şimdi düz siyah elbise nasıl kombinlenir ona bakalım.

Düz Siyah Elbise Nasıl Kombinlenir?

Düz siyah elbise nasıl hareketlendirilir sorusunun cevabını verdikten sonra düz siyah elbise nasıl kombinlenir sorusuna cevap verelim. Düz siyah elbise nasıl kombinlenir diye merak ediyorsanız aşağıdaki listeyi takip edebilirsiniz:

  • Kısa siyah düz elbise tercihi yaparsanız boyunuz daha uzun görünür mini ve diz üstü modellerde siyah topuklu ayakkabı kullanabilirsiniz.
  • Bulunduğunuz mevsime göre şal veya fular kullanabilir düz siyah elbisenizi hareketlendirebilirsiniz.
  • Düz siyah elbiseniz eğer kısa ise klasik topuklu yerine dizüstü çizme giyerek düzsiyah elbisenizi tarz bir hale getirebilirsiniz
  • Düz siyah elbisenizi günlük olarak kullanacaksanız kot yada bomber montlar giyerek ve spor ayakkabı giyerek kombinleyebilirsiniz.
  • Günlük düz siyah elbise kullanımında kış ve sonbahar aylarında deri ayakkabı, bot, kemer, çanta aksesuarları önemli detayları oluşturuyor.
  • Ofiste giyeceğiniz düz siyah elbiselerde blazer ceket ve ceketinizle uyumlu bir ayakkabı elbisenizi harekelendirecektir.
  • Siyah mini elbiseler sizi daha uzun gösterdikleri ve daha etkileyici oldukları için davetlerde favori elbise tarzıdır. Siyah mini elbise giyiyorsanız uzun topuklu ya da babet tarzı ayakkabılar, kısa botlar ve ya uzun çizmeler kulanabilirsiniz.
  • Gösterişli bir şekilde düz siyah elbisenizi kombinlemek istiyorsanız beyaz elbise, inci kolye ve stiletto kulllanarak siyah elbisenizi kombinleyebilirsiniz.

Siyah Elbiseye Ne Renk Takı?

Siyah elbiseye ne renk takı takacağım diye düşünüyorsanız siyah elbisede siyah, beyaz ve altın renginde takılar takabilirsiniz. Siyah elbiseler bir çok rengi üzerinde taşır.

Siyah Elbise Neyle Kombinlenir?

Siyah elbise yaz aylarında kolye, halka küpe ve toplu saç ile kombinlenebilirken, kış aylarında uzun çizme, şal, fular gibi aksesuarla kombinlenebilmektedir.

Siyah Elbiseye Ne Renk Kemer Gider?

Siyah elbiseye siyah kemer gider. Farklı renkte kemerler takmanız dikkatlerin sizden çok kemere gitmesini sağlar ve haliye rüküş bir görünüş kazandırır.

Siyah Elbise İçine Ne Giyilir?

Siyah elbise içerisine belli olmaması açısından siyah renkte sütyen ve crop giyebilirsiniz.

Siyah Elbiseye Ne Renk Makyaj Yapılmalı?

Siyah elbise vücudunuzun rengini soluklaştıracağından canlı renk tonlarında minimalist makyajlar yapılmalıdır.

Eğer cilt lekeleriniz varsa cilt lekelerine ne iyi gelir yazımızı okuyabilir, dünyanın en iyi bisikleti yazımızı da okuyarak bisikletler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda düz siyah elbise nasıl hareketlendirilir sorusuna cevap verdik, bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere.

Son olarak siyah elbiseler hakkında bilimsel bir makale okumak istiyorsanız JOURNAL OF CLINICAL ONCOLOGY ‘nin yazdığı The Black Dress makalesini okuyabilirsiniz.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın