Elmanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Elmanın Cilt İçin Faydaları:

Elma, sağlığımız için ne kadar meyveli ise cilt için de bir o kadar faydalı bir meyvedir. İşte elmanın cilt için ilk defa duyacağınız elmanın cilde faydaları;

Elmanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Elmanın Cilde Faydaları

  • Daha Parlak Bir Cilde Sahip Olmanızı Sağlar

Elmanın cilt için en önemli ve ilk faydası daha parlak olmasını sağlar. Pürüzsüz bir cilt hayali kuruyorsanız kozmetik ürünlerinden uzaklaşarak elma ile tanışmalısınız. Cildin daha genç kalmasını ve pürüzsüz olmasını sağlayacak olan kollajen, elma içerisinde oldukça zengin miktarda bulunmaktadır.

  • İyi Bir Nemlendiricidir

Elma, kozmetik mağazalarından alacağınız tüm nemlendiricilerden daha etkilidir ve yan etkisi olmaz. Özellikle kuru cilde sahip olan bayanlar elmanın cildi nemlendirme özelliğinden faydalanmalıdır. Elmanın nemlendirme gücünden yararlanmak için bir dilim kesip suyu iyice bitene kadar yüzünüze veya cildinize sürebilirsiniz.

  • Geç Yaşlanmayı Sağlar

Eğer geç yaşlanmak istiyorum, daha uzun yıllar daha güzel bir cildim olsun diyorsanız bol bol elma tüketmeli, cildinize elma ile maskeler yapmalısınız. Kırışıklık önleyici elma maskesi sayesinde cildinizde ve özellikle yüz bölgesinde oluşacak ince çizgilerden de kurtulmanız mümkün. Etkili bir maske vermek gerekir ise bir kaç dilim elmayı rendeleyip 15-20 dakika boyunca cildinizde bekletmeniz yeterlidir.

  • Güneş Işınlarına Karşı Cildinizi Korur

Bronzlaşmak uğruna güneş altında saatlerce kalmanız cildinize zararlar verecektir. Elma, cildinizi güneş ışınlarının yol açacağı yanıklardan ve izlerden koruyacaktır. Cilt yanıklarına karşı en etkili çözüm rendelenmiş elmadır. Eğer cildinizde bu şekilde yara var ise elma rendeleyerek bu bölgede 30 dakika bekletin.

Bu Paylaşıma Oy Ver

Performans pazarlama alanında hizmet veren Tugaycan, Aferin.NET'i SEO uyumlu içerekler oluşturarak hem faydalı içerikler oluşturmak hem de trafik çekmek amacıyla kurdu.

Tugaycan aslan

Yorum yapın