Emziren ve Hamile Kadınlar İçin Goji Üzümü

Bu içeriğimizde emziren ve hamile kadınlar için goji üzümü kullanılır mı, emziren ve hamile kadınlar için goji berry kullanımı ve hamilelikte goji tüketilebilir mi gibi sorulara cevap veriyor olacağız.

Dilerseniz sitemizde bulunan Goji Berry Faydaları Nelerdir? yazımızı da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sperm sayısını arttırarak hamile kalma imkanını kolaylaştıran goji üzümünün emzirme döneminde kullanımı miktarı çok önemlidir.

Goji berry’nin bitkisel adı Lycium Barbarium‘dur.

Emziren ve Hamile Kadınlarda Goji Berry Kulanımı

Emziren ve hamile kadınlar için goji berry üzümünün kanıtlanmış bir zararı yoktur. Fakat her şey yararlıdır onu zehirli yapan miktarıdır sözünden de yola çıkarak, hamilelikte kontrolsüz ve fazla goji berry tüketimizi size ve çocuğunuza zarar verir. Emziren ve hamile kadınlarda goji genellikle vücuda gerekli mineralleri almak, ödem ve şişliklerden kurtulmak için kullanılır bu yüzden emziren ve hamile kadınlar için goji oldukça önemlidir.

Hamilelikte midenizin rahatlamasına ve ödemlerinizi atmaya yarayan goji berry her dönemde olduğu gibi hamilelik ve hamilelik sonrası dönemde de tüketilmesi gereken mucizevi meyvelerden biridir. Emziren ve hamile kadınlar için goji olmazsa olmazlar arasındadır.

Emziren Anneler Goji Berry Kullanabilir mi?

Emziren anneler goji berry kullanabilir. Fakat çok fazla goji berry tüketilmesi içerisinde bulunanlardan kaynaklı siz ve çocuğunuz için riskli olabilir.

Mevsiminde ve doğal şartlar altında yetişmeyen goji berry’nin fazla yenmesi, içeriğinde bulunan vitamin, polisakkarit ve minerallerden dolayı risk taşıyabilir ancak mevsiminde ve doğal şartlarında yetişen goji berry meyvesini bulmak mümkünse, goji berry emziren annelerde sütün daha sağlıklı olmasını ve sütün çoğalmasını sağlar.

Fakat emziren kadınlar goji berry tüketirken dikkat etmesi gereken en önemli nokta bebek oluşabilecek fazlaca gaz problemi olacaktır. Hamilelikte goji berry zararları arasında ilk etken budur.

Hamilelikte Goji Berry Tüketebilir mi?

Hamilelik sonrasında olduğu gibi hamilelik döneminde de goji berry tüketilebilir. Goji berry kas ve kemik yapısına katkıda bulunarak size ve bebeğinize faydalı gelecektir fakat yine de goji berry tüketirken miktarına dikkat edilmelidir.

Goji Berry meyvesinin faydalarından bir tanesi de kas ve kemik yapısını güçlendirmektir, hamilelerde de hem annenin hemde bebek için kas ve kemik sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.

Ancak emziren annelerde olduğu gibi kullanımı; mevsiminde ve doğal şartlarda yetişmiş orjinal goji çileği meyvesi bulmak çok önemlidir. Goji çayı için yapılan yorumlara baktığımızda zararları konusunda bir bilgilendirme yapılmamıştır.

Emziren ve Hamile Kadınlar İçin Goji Üzümü
Emziren ve Hamile Kadınlar İçin Goji Üzümü

Doğal şartlar altında yetişmeyen goji çileği tabiki hamilelikte zararları olacaktır. Bunlardan biride kurt üzümünün içerisinde bulunan yağ yakıcı enzimlerdir. Bu yağ yakıcı enzimler bebeğinde kilo almasını yavaşlatabilir, bebekte büyüme sorunu ortaya çıkartabilir (Önlem amaçlı doktor kontrolünde ve az tüketiniz).

Ayrıca goji berry’nin sindirim sistemini yoğun bir şekilde çalıştığı bilenen bir gerçektir buda hem annede hemde bebekte oldukça fazla gaza ve gaz sancılarına sebebiyet verebilir.

Hem hamilelikte hemde emzirme dönemlerinde oluşan cilt lekeleri içinde goji berry meyvesi çok yararlıdır içeriğinde bulunan vitamin ve minaraller sayesinde cildi yenileme özelliği vardır. Zihin açıcı ve zihni geliştirici özelliği sebebeyle hem emziren anneler hemde hamilelikte sütten bebeğe geçecek olan goji üzümünün vitamin ve mineralleri sayesinde bebekte de etkili olacaktır.

Kısacası goji berry meyvesinin hem hamileler hemde emziren anneler için hem iyi hemde kötü sonuçları mevcuttur. Bu yüzden doktor kontrolünde ve doktora danışılarak kullanımı daha  sağlıklıdır.

Eğer sizde hamile veya emziren anneler gurubundaysanız, goji üzümü tüketirken karşılaştığınız zararları veya yan etkileri yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Goji berry meyvesini kimler kullanamaz?

Diyabet ve yüksek tansiyon hastaları goji berry meyvesini tüketmemelidir.

Goji Berry Ne Kadar Tüketilmelidir?

Araştırmalara göre günde bir avuçtan fazla goji berry tüketimi vücuda zarar vermektedir.

Goji berry Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Evet goji berry emziren anneler için kullanımı sakıncalı bir meyve değildir. Goji berry emziren anneler tarafından rahatça kullanılabilir. Eğer hipertansiyon ve diyabet hastası değilseniz goji berry kullanabilirsiniz.

Hamilelikte Goji Berry Yenir mi?

Evet yenir. Fakat yine de goji berry tüketirken tüketim miktarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Günde bir avuçtan fazla goji berry tüketimi midenizde gaz yaratarak çocuğunuza ve size zarar verebilir.

Goji Berry Çayı Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Eğer diyabet ve tansiyon hastası değilseniz abartmadan iki günde bir ezmiren anneler goji berry çayı kullanabilirler. Goji berry çayı içerek vücudunuza gerekli mineralleri alabilir, vücudunuzdaki ödemlerin ve şişliklerin atılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere emziren ve hamile kadınlar için goji üzümünden bahsettik. Dilerseniz sitemiz üzerindeki Psikolojim Bozuk mu? Nasıl Anlarım?, Sarımsak Yanığına Ne İyi Gelir?, Inverter Klima Nedir? gibi içerikleri okuyabilir, Lazer Epilasyon His kaybı Yapar mı? ve Eski Çoraplarla Ne Yapılabilir? gibi içeriklerimize de göz gezdirebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın