Emziren ve Hamile Kadınlar İçin Goji Üzümü

Emziren Annelerde Goji Berry Kulanımı ve Hamileler Goji Üzümü Kullanabilir mi, Zararları Var mı?

Goji berry’le ilgili merak edilen diğer sorulardan biride Emziren ve Hamile Kadınlar İçin Goji Üzümü kullanabilir mi ve çayı zararlı mı?

Tüketme Konusunu şöyle ele alırsak aslında goji berry’nin faydalarından bir tanesi de erkeklerde sperm sayısını arttırıyor olmasıdır. Tabi bu şekilde dikkate alırsak goji üzümü meyvesinin yararlı olacağı düşünülecektir. Peki öylemi inceleyelim;

Başlangıçta şunu söylemek gerekir; şuan için emziren kadınlar ve hamileler için yapılmış bir bilimsel çalışma, test vb. etkinlik yoktur. Bizler kullanıcı yorumlarını derleyerek bir sayfa oluşturduk.

emziren kadınlar için goji üzümü

Emziren anneler goji berry kullanabilir mi?

Sperm sayısını arttırarak hamile kalma imkanını kolaylaştıran goji üzümünün emzirme döneminde kullanımı miktarı çok önemlidir.

Mevsiminde ve doğal şartlar altında yetişmeyen goji berry’nin fazla yenmesi, içeriğinde bulunan vitamin, polisakkarit ve minerallerden dolayı risk taşıyabilir ancak mevsiminde ve doğal şartlarında yetişen goji berry meyvesini bulmak mümkünse, bu emziren annelerde sütün daha sağlıklı olmasını ve sütün çoğalmasını sağlar.

Fakat emziren kadınlar goji berry tüketirken dikkat etmesi gereken en önemli nokta bebek oluşabilecek fazlaca gaz problemi olacaktır. Zararları arasında ilk etken budur.

Hamilelikte Goji Berry Tüketebilir mi?

Goji Berry meyvesinin faydalarından bir tanesi de kas ve kemik yapısını güçlendirmektir, hamilelerde de hem annenin hemde bebek için kas ve kemik sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.

Ancak emziren annelerde olduğu gibi kullanımı; mevsiminde ve doğal şartlarda yetişmiş orjinal goji çileği meyvesi bulmak çok önemlidir. Goji çayı için yapılan yorumlara baktığımızda zararları konusunda bir bilgilendirme yapılmamıştır.

goji berry

Doğal şartlar altında yetişmeyen goji çileği tabiki hamilelikte zararları olacaktır. Bunlardan biride kurt üzümünün içerisinde bulunan yağ yakıcı enzimlerdir. Bu yağ yakıcı enzimler bebeğinde kilo almasını yavaşlatabilir, bebekte büyüme sorunu ortaya çıkartabilir (Önlem amaçlı doktor kontrolünde ve az tüketiniz).

Ayrıca goji berry’nin sindirim sistemini yoğun bir şekilde çalıştığı bilenen bir gerçektir buda hem annede hemde bebekte oldukça fazla gaza ve gaz sancılarına sebebiyet verebilir.

Hem hamilelikte hemde emzirme dönemlerinde oluşan cilt lekeleri içinde goji berry meyvesi çok yararlıdır içeriğinde bulunan vitamin ve minaraller sayesinde cildi yenileme özelliği vardır. Zihin açıcı ve zihni geliştirici özelliği sebebeyle hem emziren anneler hemde hamilelikte sütten bebeğe geçecek olan goji üzümünün vitamin ve mineralleri sayesinde bebekte de etkili olacaktır.

Kısacası goji berry meyvesinin hem hamileler hemde emziren anneler için hem iyi hemde kötü sonuçları mevcuttur. Bu yüzden doktor kontrolünde ve doktora danışılarak kullanımı daha  sağlıklıdır.

Eğer sizde hamile veya emziren anneler gurubundaysanız, goji üzümü tüketirken karşılaştığınız zararları veya yan etkileri yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Yorum yapın