En İyi Klima Markası 2023 – Ekonomik ve Tasarruflu Modeller

En iyi klima markası nedir sorusuna cevap verdiğimiz bu içeriğimizde en iyi klima markaları ve en iyi klima modelleri konularını da sizler için inceleyeceğiz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte klima markalarını araştırmak kaçınılmaz oluyor. Bu içeriğimizde sizleri doğru klimayı tercih etmeniz için yardımcı olacağız.

Yaz veya kış farketmeksizin herkesin favori eşyası olan klimalar her sektörde olduğu gibi yaşanan fiyat artışları nedeniyle ucuz enerji için daha çok tercih edilmeye başlandı. İnsanlar klima kullanarak enerji tasarrufu yapmaya başladılar.

En İyi Klima Markaları 2023

En iyi klima markaları modeline, bütçesine ve üretilen ülkeye göre değişmektedir. Dünyanın en iyi klima markaları sıralaması her sene değişmekte olup, dünyanın en iyi klima markası her sene değişmektedir. Eğer siz de hangi klima alınmalı diye merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. Sizler için son çıkan kaliteli klima modellerini bir araya getirdik.

en iyi klima markası
en iyi klima markası

Klima seçimi yapacağınız zaman, alacağınız klimanın kalitesi o klimayı üreten firmanın o çalışmaya ayırdığı Ar-Ge fonunu, teknoloji tarafında sürekliliğini, verimine ve dayanıklılığına bakarak almalısınız. Bu noktalara genellikle Japon klima üreticileri daha çok dikkat etmektedirler. Son olarak klimayı hem ısıtma hem de soğutma için kullanacaksanız daha dikkatli incelemeli, daha fazla kullanıcı yorumu okumalısınız.

En İyi Klima Markaları

En iyi klima markaları hakkında sıralama yapacaksak ilk üçte Mitsubishi Electric, Daikin, Mitsubishi Heavy ve Toshiba gelir diyebiliriz. Bunun yanısıra bir çok marka da klima konusunda ürün çıkartmakta ve farklı farklı teknolojik özellikler kullanmaktadır. İşte sizlere en iyi klima markaları ve özellikleri:

En İyi Klima Markaları Nelerdir?

En iyi klima markalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Mitsubishi
 • Daikin
 • Toshiba
 • Panasonic
 • Arçelik & Bosch
 • Baymak
 • Vestel
 • Alarko Carier

En iyi klima markasını araştırırken yapmanız gereken yerli klima markalarını bir tık geri planda bırakarak özellikle teknoloji konusunda başarılı ülkelerin klima markalarını önceliklendirebilirsiniz.

Mitsubishi

Mitsubishi Electric markası altında üretilen klimalar çok sessiz ve ekonomik olmasıyla bilinir. Kullanıcıların yorumlarını incelediğimizde yıllardır sorunsuz bir şekilde klimalarının ısıtma ve soğutma işlemini sorunsuz bir şekilde yapmaya devam ettiğini görebiliriz. Mitsubishi Electric klimalar Türkiye içerisinde neredeyse her ilde bulunan teknik servisleri ve teknik servislerinin sunduğu kaliteli hizmet ile kullanıcılarının gönlünde taht kurmuştur. Japonya’da dondurucu fabrikaları bulunan Mitsubishi, soğutma konusundaki tecrübesini klimalarına da aktarmış durumda. En iyi klima markası ne diye sorulduğunda verilen ilk cevap genellikle Mitsubishi’dir.

Daikin

Daikin klimaları en iyi klima markası sorusunun cevaplarında ilk üçe girer. Piyasada bulunan bir çok klimaya oranla fiyat olarak pahalı olan Daikin, performans konusunda da piyasadaki bir çok klima markasından daha iyi hizmet sunar. Daikin’de tıpkı Mitsubishi klimalar gibi kaliteli hizmet sunar. Uzun ömürlü hem ısıtma hem de soğutma konusunda kaliteli bir klima arıyorsanız Daikin marka klimaları tercih edebilirsiniz. Daikin klimalar o kadar sessiz çalışır ki, çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Daikin marka klimalar genelde büyük kapalı alanlar ve yazın ve kışın zor geçtiği büyük evlerde kullanılır. Daikin garanti ve teknik servis konusunda da oldukça iyidir.

Toshiba

Toshiba klimaları en iyi klima markaları sıralamasında ilk üçe girecek klimalardan biridir. Toshiba marka olarak teknoloji üzerine oldukça fazla girişimler ve değerler üreten bir markadır. Bu teknolojik girişimlerinin içinde oldukça kaliteli klima modelleri de bulunur. Toshiba marka klima modelleri uzun ömürlü, performanslı ve elektrik tasarrufu konusunda tasarruflu klimalardır. Tüm heryerde rahatça kullanabileceğiniz bir klima markasıdır.

Panasonic

Panasonic klima modelleri Türkiye’de çok az bulunmaktadır. Teknik servis ve yedek parça azlığından dolayı tavsiye etmiyoruz fakat Panasonic’te gelişmiş ve sağlam klimalar üretmekte.

Arçelik & Bosch

Arçelik ve Bosch klima olarak hemen hemen aynı segmentte klima üretmektedirler. Ülkemizde Vestel ile birlikte en çok kullanılan klimalar Arçelik ve Bosch marka klimalardır. Diğer beyaz eşyalarından da edindiğimiz tecrübelere dayandığımızda bu iki marka da uzun süre performans gösteren sade ve tamamen soğutma ve ısıtma işine odaklı klimaları mevcut. Ülkemizde garanti ve teknik servis noktasında da hiç bir sıkıntı yaşamayacağınız için, bu klima markalarını da tercih edebilirsiniz.

Baymak

Hem fiyat hem de performans açısından kullanıcılarını üzmeyen Baymak marka klimalar ülkemizde bir çok evde kullanılmaktadır. Baymak markalı klima kullanan kullanıcılar fiyattan kısarken, çalışırken çok ses çıkarmasına göz yummaları gerekmektedir.

Vestel

Ülkemizde servis ve garanti tarafında iyi destek veriyor olsa da, Vestel’in diğer beyaz eşyalarında edilen şikayetler kliması için de aynı. Vestel klimalar malzeme kalitelerinden kaynaklı bir çok arıza yaşıyor ve sık sık servis görüyorlar.

Alarko Carier

Dünyadaki ilk klima üreticilerinden Biri olan Alarko Carier çok harika klimalar üretmektedir, performans ve uzun ömürlülük açısından da başarılı olan Alarko Carier klimalar, dünyada en çok kullanılan klima markalarından biridir. Ülkemizde çok fazla tercih edilmemesinin sebebi teknik servis ve yedek parça zayıflığıdır.

En İyi Klima Modelleri

En İyi Klima ModelleriHaziran – 2022 FiyatıTrendyol Kullanıcı Değerlendirmesi
Baymak Elegant Plus 12 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima9.357,30₺5/4.6 🌟
Airfel LTXN35U 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima8.991,00₺5/4.6🌟
Mitsubishi Heavy SRK35ZSP-W(S) Silver Serisi A++ Enerji Sınıfı 12.000 Btu/h Inverter Klima12.090,00₺5/4.7🌟
Daikin Sensira FTXF35A A++ 12000 BTU/h Inverter R32 Duvar Tipi Klima16.761,60₺5/4.8🌟
Bosch Climate 3000I 12000 Btu Duvar Tipi Inverter Split Klima12.498,01₺5/4.8🌟
En İyi Klima Modelleri – 2022

Yukarıda sizlerle en iyi klima markasını yüzlerce e-ticaret sitesinden analiz yaparak, en çok yorum almış, kullanıcıların en çok memnun kaldığı klima modellerini baz alarak topladık. Sizlerde yukarıdaki en iyi klima modellerinden yola çıkarak kendi seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Hangi Klima Az Yakar

Hangi klima az yakar sorusu uzmanlara yönetildiğinde uzmanların cevabı A sınıfı klima modellerini satın alın olmuştur. Almayı düşündüğünüz klimanın COP katsayısı 5,33 ise -15 dereceye kadar düşük maliyetlerle çalıştırabilirsiniz. Kısacası dış sıcaklığı -30 dereceye düşürmediğiniz sürece klimanız az yakacaktır.

Hangi Klima Alınmalı?

Klima seçimi olarak kesinlikle uzun ömürlü, ısıtma ve soğutma olarak kullanıcı dostu ve elektrik tasarrufu olarak A++ bir klima yapılmalıdır.

Bu içeriğimizde sizlere 2023 yılındaki en iyi klima markası modellerini anlattık. Sitemizdeki Klimanın Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır, Dünyanın en iyi bisikleti ve çekirdek kahve nasıl yapılır gibi içeriklerimizi de okuyabilir ayrıca Martı nasıl şarj olur içeriğimizi de okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Son olarak kullanıcıların sıkça sorduğu sorulardan biri olan Inverter Klima Nedir? sorusuna cevap verdiğimiz içeriğide ilgili bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

5/5 - (6 votes)
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

“En İyi Klima Markası 2023 – Ekonomik ve Tasarruflu Modeller” üzerine bir yorum

 1. Bu içerikten yola çıkarak Bosch Climate 3000I 12000 Btu Duvar Tipi Inverter Split Klima aldım ve çok memnun kaldım, en iyi klimaları incelediğiniz için teşekkür ederim.

  Cevapla

Yorum yapın