Evden Kaçan Kedi Ne Zaman Döner?

Kediniz evden kaçtığında evden kaçan kedi ne zaman döner sorusu sürekli kafanızda dönüp durur. Evden kaçan kedi geri döner mi, kaybolan kedi evi bulabilir mi gibi soruların da cevabını verdiğimiz bu içeriğimizde. Kedinizin ne zaman döneceği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazının devamını okumadan önce içinizi rahatlatalım evden kaçan kedilerin %90’ı evin civarında dolaşır, evin etrafında mama sallayarak ve ismiyle çağırarak en uzak 2-3 sokak ileride kedinizi bulabilirsiniz.

Kedinin evden kaçması her ne kadar endişe verse de genellikle evden kaçan kediler evlerine döner veya evlerinin yakınlarında bulunurlar.

Evden Kaçan Kedi Ne Zaman Döner?
Evden Kaçan Kedi Ne Zaman Döner?

Evden Kaçan Kedi Geri Döner mi?

Eğer kediniz evden kaçtıysa telaş yapmayın, evden kaçan kedi ne zaman döner diye düşünmeyin çünkü kediler genellikle evden kaçtıktan sonra evlerine döner veya evlerin yakınında bulunurlar. Kedinizin başına sokakta kötü bişey gelmediği sürece kediniz mutlaka dönecektir. Kaçan kediniz zamanla beslenme için döndü zannetsenizde sizinle güçlü bir bağ kurdukları için ve sokakta o sevgiyi bulamadıkları için sizlerden sevgi görmek için geri dönerler. Çok çok uzaklara kaçan kediler bile zamanla kendi evlerine dönerler.

Özetle ilgiye ve şefkate çok düşkün kediler bunu en çok gördükleri sahiplerinin yanında eninde sonunda dönerler. Sizler yine de evden kaçan kedinizin eve dönmesini beklemeden evinizin etrafında mamayı sallayarak ve ismini seslenerek arayabilirsiniz, genellikle kediler en uzak 2-3 sokak ileriye kadar giderler.

Kediniz eve döndükten sonra mutlaka bir veteriner kontrolüne götürün, sokaktan hastalık kapmış olabilir.

Kaybolan Kedi Evini Bulabilir mi?

Kaybolan kediniz daha önce kaçtıysa veya onu dışarı çıkardıysanız evini bulma ihtimali oldukça yüksektir. Eğer evinin yerini tam olarak bilmeyen bir kediniz varsa kaybolduktan sonra evin yerini tam olarak bulamasa da evin etrafında dolanarak sizleri ararlar. O yüzden evin çevresini oldukça detaylı aramalısınız.

Özetle kaybolan kedi evini bulabilir mi sorusunun cevabı tamamen kedinizin dışarı tecrübesine göre değişir. Dışarıyı tanıyan bir kediniz varsa evini bulabilir, eğer dışarıyı tanımıyorsa bulması biraz zor olabilir. Evden kaçan kedi ne zaman döner sorusunun cevabı kedinizin evi ne kadar tanıdığına bağlı değişir.

Evden Kaçan Kedi Nasıl Geri Gelir?

Evden kaçan kedi nasıl geri gelir diye düşüneceğinize siz evden kaçan kedinizi aramak için çeşitli çalışmalar yapabilirsiniz. Evden kaçan kediyi bulmak için yapacağınız şeyler:

  • Hemen evin 2-3 sokak ilerisine kadar tüm etrafını aramaya çıkın.
  • Ararken en sevdiği sesli oyuncağı ve mama kabını yanınıza alın.
  • Sürekli ses çıkartmayın, evcil kediler dışarıda çok korkaktır. Kediniz sizden korkabilir.
  • Ödül mamasını yanınızda taşıyın.
  • Çıktı alın ve evinizin çevresine resmi ve iletişim bilgilerinizi asın.

Kedimin Evden Kaçmaması İçin Ne Yapabilirim?

Kedinizin evden kaçmaması için yapılması gereken belli başlı kurallar vardır. Bu kuralların ilki dışarıya açılan cam ve kapılarınızı kapatarak başlamalısınız. Camlarınıza ve kapılarınıza sineklik takarak kedilerinizin evden kaçmasını önleyebilirsiniz. Bunun yanısıra kedilerinize evde geniş oyun alanları ve mama alışkanlığı kazandırarak evinin sokaktan daha iyi olduğunu ona empoze edebilir evden kaçan kedi ne zaman döner sorusunun oluşmasına engel olabilirsiniz.

Kediniz eğer dışarı kaçmaya çok hevesliyse ona evde sık sık oynayacağı ve bağımlı olacağı oyuncaklar alabilirsiniz ya da ona oyun arkadaşı yeni bir kedi arkadaş sahiplenebilir eve daha da bağlı olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer iki kedi bakmak zor olur diye düşünürseniz emin olun öyle değil, iki kedi sahibi olmak bir tanesine sahip olmaktan daha da kolaydır.

Kediniz meraktan da dışarı kaçabilir.Dışarı bakarken dikkatini dağıtacak şeyler yapabilir, evin daha eğlenceli olduğunu ona iyice öğretebilirsiniz. Bu sayede kedinizin evden kaçmasına engel olabilirsiniz.

Diken‘in haberine göre kediler sahiplerini ebeveyn olarak görürler ve bilirsiniz ki çocuklar her zaman ailelerine dönerler. Kedinizi kaybettiyseniz telaş etmeden bulunması için sakince davranmalı ve beklemelisiniz.

Kızgınlık döneminde evden kaçan kedi geri gelir mi?

Kızgınlık döneminde evden kaçan kedi dışarıda başına bişey gelmediği sürece dışarıda çiftleşip geri dönerler. Tabi geri gelme olasılığı kedinizin evini ne kadar iyi bildiğine göre değişir.

Kaybolan kedi evini bulur mu?

Kaybolan kedi eğer daha önce dışarı çıktıysa evini bulabilir fakat daha önce dışarı çıkmasına izin vermediyseniz tam evini bulma ihtimali düşük olsa da evinin etrafında bir yerde olması kuvvetle muhtemeldir.

Bir kedi evi neden terk eder?

Kızgınlık döneminde olabilir, evde yeteri kadar eğlenmiyor olabilir, dışarıyı çok merak ettiği için olabilir ve yanlışlıkla düşmüş olabilir.

Kediler evden ne kadar uzağa gider?

Yetişkin kediler genellikle evlerinden en fazla 2-3 sokak uzağa giderler. Zamanla da evlerinin etrafına veya evlerine geri dönerler.

Bu yazımızda da evden kaçan kedi ne zaman döner sorusuna cevap bulmaya çalıştık.Kediniz kızgınlık dönemindeyse Kızgınlık döneminde dişi kedi nasıl rahatlatılır makalemizi okuyabilir veya klima gazının bittiği nasıl anlaşılır yazımızdan da klima gazı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın