Global Satış Ne Demek? – İcra Takibi Dolandırıcılığı

Global satış ne demek, global satış icra diye gönderilen mesajların aslı nedir gibi sorulara cevap vereceğimiz bu içeriğimizde aynı zamanda global satış nedir, global satış dolandırıcılığı hakkında bilgi vereceğiz.

Global Satış Ne Demek
Global Satış Ne Demek

Global Satış icra adı altında gönderilen SMS’lere kesinlikle itibar etmeyin, Global Satış adı altında gönderilen SMS’ler yeni bir dolandırıcılık yöntemidir!

Gün geçmiyorki Türkiye’de yeni bir dolandırıcılık yöntemi ortaya çıkmasın Global Satış Türkiye’de yeni trend olan dolandırıcılık yöntemlerinden biri.

Bu yöntemle birlikte sizlere avukatlık bürosu adı altında icra SMS’i göndererek sizlerden para talep ediyorlar ve sizleri dolandırıyorlar.

Global Satış Nedir? Global Satış Ne Demek?

Global satış Türkiye’de yeni ortaya çıkmış bir dolandırıcılık yöntemidir. Sizlere icra geldi adı altında SMS gönderirler ve avukat büroları adı altında sizlerden para talep ederek sizleri dolandırırlar.

Global Satış ne demek bu sistem nasıl işliyor diye soracak olursanız:

 • Size önce xxxx numaralı dosyanız icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilmiştir diye mesaj gönderirler.
 • Hukuk bürosunu aradığınızda MNG kargodan bir ürün geldiğini ve bu ürünü almadığınız için size dava açıldığını belirtirler.
 • Sizler başınıza iş açılmasın diye ödemek istersiniz ve size bir IBAN gönderirler, bu IBAN adresine para gönderdiğinizde Global Satış adı altında dolandırılmış olursunuz.

Sizlere global satış adı altında icra mesajı geldiğinde kesinlikle dikkate almamalısınız. Global satış bir dolandırıcılık yöntemidir.

Global Satış İcra Ne Demek?

Global satış icra ne demek diye soruyorsanız muhtemelen sizlere de global satış adı altında dolandırıcılar icra SMS’i göndermiş demektir. Global Satış’tan gelen icra mesajlarına inanmayın, belirtilen IBAN numaralarına para atmayın. Özetle global satış icra ne demek sorusunun cevabı dolandırıcılıktır.

Global Satış Dolandırıcılığı

Global Satış dolandırıcılığı Türkiye’de git gide yaygın bir hal almaya başladı. Ekşi Sözlük‘te bir kullanıcı Global Satış dolandırıcılığı hakkında başından geçenleri bir entry üzerinden anlatmış:

Global Satış Dolandırıcılığı
Global Satış Dolandırıcılığı

Global Satış Pazarlama nedir?

Global Satış Pazarlama Türkiye’de ortaya çıkan yeni bir dolandırıcılık türüdür. Sizlere icra geldi mesajı göndererek para talep ederler. Sakın böyle mesajlara itibar etmeyin!

Icra takibi mesajı geldi ne yapmalıyım?

Sizlere Global Satış adı altında icra takibi mesajı geldiyse kesinlikle dikkate almamalısınız.

Global Satış Dolandırıcılık Büroları Nelerdir?

Sizlere Karelya ve Yayalar avukatlık bürosu adı altında gönderilen icra mesajlarını kesinlikle dikkate almayınız.

Global Satış Ne Satıyor?

Global satış hiç bişey satmıyor, tamamen size bir ürün gönderilmişte siz almamışsınız gibi icra mesajı gönderip sizleri dolandırmaya çalışıyorlar.

Global Satış İcra Mesajı Nedir?

Global satış adı altında gönderilen icra takibi mesajı sizleri dolandırmak için atılır. Bu tarz atılan SMS’lere inanmayınız.

Global Satış Mesaj Geldi Ne Yapmalıyım?

Global satış icra takibi mesajı geldiyse dolandırıcıların hedefi olmuşsunuz demektir. Atılan mesaja inanmamalı, mesaj içerisinde belirtilen telefon numarasını aramamalı ve sizlere iletilen herhangi bir IBAN adresine para yatırmamalısınız.

Global Satış İcra Takibi Sorgulama

Global satış diye bir şirket olmadığından, global satış icra takibi sorgulama diye bir hizmet bulunmamaktadır. Bu şirket altında gönderilen mesajlar dolandırıcılık amacıyla gönderilir.

Global Satış Nereye Şikayet Edilir?

Eğer global satış adı altında gönderilen mesajlara inanıp dolandırıldıysanız en yakınızdaki bir avukattan destek alarak global satış dolandırıcılığını şikayet edebilirsiniz.

Bu yazımızda global satış ne demek sorusunun cevabını verdik. Dilerseniz sitemizde bulunan Bir Erkeğin Nefreti Nasıl Geçer?, MTA Nasıl Kurulur? – GTA San Andreas ve Nefes Alıp Verirken Islık Sesi yazılarımızı okuyabilir veya Psikolojim Bozuk mu? Nasıl Anlarım? yazımızı da inceleyebilirsiniz. Farklı yazılarımızda görüşmek üzere.

5/5 - (5 votes)
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

“Global Satış Ne Demek? – İcra Takibi Dolandırıcılığı” üzerine 16 yorum

 1. Büyük bir şans eseri sitenizi gördüm ve sayenizde Global satışın beni de dolandırmasından kıl payı kurtuldum. Tşkler.

  Cevapla
 2. Ben de az kalsın global satışın demirbakan hukuk bürosu adı altında yolladığı ibana para atıyordum, iyi ki böyle bilgilendirici yazılar var da global satış dolandırıcılığına maruz kalmadım.

  Cevapla
 3. Dun bana sms geldi globalsatis icra verilmisler ben inanmadim onlara nerden buluyorlar telefonlarimiz guvenmiyorum bu tur mesajlara dolandiricilar

  Cevapla

Yorum yapın