İktidarsızlık Nedir? Ne İyi Gelir?

İktidarsızlık Nedir? İktidarsızlığa Ne İyi Gelir?

İktidisarsızlık nedir, iktidarsızlığa ne iyi gelir bu yazımızda görebilirsiniz.Empotans olarak adlandırılan bu durumu kısaca özetlemek gerekirse; cinsel etkileşim esnasında erkek cinsel organında yeterli sertleşmenin meydana gelmemesi diyebilir. Empotans durumu çoğunlukla yaşamın 2. devresi yani kırk yaşından sonra kendini gösterir ve bu yaşlardaki erkeklerin neredeyse yarısında ortaya çıkmaktadır. Bu hastalığın küçümsenmemesi ve en kısa zaman da tedavi için başvurulması en doğru tercih olacaktır. Bu problemi yaşayan bireyin doktoruna inanıp güvenmesi ve olayı tüm açıklığı ile anlatmasının hem teşhisin yapılmasın da hem de tedavinin doğru bir şekilde ilerlemesin de büyük önemi bulunmaktadır.

İktidarsızlık Nedir

İktidarsızlığın Nedenleri ve Yapılabilecekler

Ereksiyon sorunları kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyerek yaşam kalitesini de aşağılara çekmektedir. Ereksiyon sorunlarının ardında bireyin farkına varamadığı, saklı kalmış başka önemli hastalıklarda yer alıyor olabilir. Dolaşımda meydana gelen bozukluklar, şeker hastalığı, ruhsal sıkıntılar bunlardan sadece birkaçıdır. Alkol ve sigaranın aşırı dozda tüketilmesi de ereksiyon bozukluklarının sebepleri arasında yer alabilir.

Doktorunuz bu bozuklukların sebebini öğrendikten sonra size bazı tedavi yöntemlerine yönlendirecektir. Eğer bu bozuklukların asıl sebebi organik ya da ruhsal bir rahatsızlıksa hemen bu doğrultu da tedavi süreci başlatılır. Bu tedavi sürecine ek olarak bireyin de günlük alışkanlıklarını düzenlemesi ve ereksiyon bozukluklarını negatif etkileyen unsurlardan olabildiğince uzak durması gerekir.

Yorum yapın