Kilo Verdiren Yiyecekler İle Zayıflatan 11 Besin

Kalorisi Düşük Kilo Verdiren Yiyecekler İle Zayıflama

Kilo verdiren yiyecekler düzenli şekilde tüketildiğinde özellikle hareketsiz bölgelerde yer alan (Göbek, karın, bel çevresi) yağların parçalanarak vücuttan atılmasını sağlayan yiyeceklerdir. Diyette metabolizmayı hızlandırmak ve kalorisi düşük

kilo verdiren yiyecekler

yiyecekleri tüketmek şart. Hızlı zayıflatan besinler ile kilo verdiren yiyecekler ve gıdaları sizler için tek tek inceledik. Kilo verdirici yiyecekler ve tüketilme şekillerine birlikte bakalım;

Zayıflatan Yiyecekler Listesi;

 • Siyah Fasulye: Siyah fasulyenin içeriğinde hiç yağ bulunmaz ancak lif açısından çok zengin bir besindir. Siyah fasulye adından da anlaşılacağı gibi koyu renkli bir fasulye çeşididir. Özellikle göbek bölgesinde yer alan yağların eritilmesinde ve kilo vermek için etkili bir yiyecektir.
 • Tere Tohumu: Zayıflatan yiyecekler metabolizmayı hızlandıran besinler ise işte size bir öneri; Tere tohumu hem metabolizma hızı arttırır hemde kilo verdiren bitkiler arasındadır. Ayrıca az kalorisi bitkiler içindedir hatta kalorisi yok denilecek kadar azdır.
 • Kırmızı Pul Acı Biber: Her ne kadar iştah açan özelliği olarak bilinse de yemeklerde yenen acı biber daha çok su içmenize neden olarak mideyi şişirir ve az yemenizi sağlar. İçerdiği kapsaisin sayesinde metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımı için yardımcı olur.
 • Patlamış Mısır: Patlamış mısırın içerisine tuz ve fazla yağ ilave etmediğiniz sürece patlamış mısır zayıflatan yiyecekler içindedir. İçeriğinde tam tahıl bulunan doğal patlamış mısırlar sağlık açısından önemlidir.
 • Vasabi: 100 gram wasabe bitkisi içinde 109 kalori vardır. Karbonhidrat oranı (23 gr.) fazla olmasına rağmen (4,8) bitki proteini içerir ve metabolizmayı fazlaca hızlandırarak zayıflamak için yardımcı yağ yakan bitkidir.
 • Elma Sirkesi: Özellikle elma sirkesi yağ yakma konusunda çok önemli ve etkili besinlerden biridir, 100 gram elma sirkesi 21,5 kaloridir. Ancak elma sirkesi asitli çok keskin bir içecek ve bu nedenle normalin üzerinde tüketimi midenin zarar görmesine neden olabilir. En faydalı kullanımı yemeklerin yanında tüketilen salatalarda sos olarak elma sirkesinin kullanımıdır. Özellikle vücut içerisinde yer alan asetik yağları yakan içecektir ve depolanarak vücutta yağların yerleşmelerine engel olur.
kilo verdiren yiyecekler neler
 • Patates Tok Tutar: Haşlanmış patates özellikle soğuk olarak tüketildiğinde ve içerisinde mayonez ve tuz eklemezseniz çok daha etkili bir diyet yemeği olmakta beraber haşlanmış patates 76,5 kalori değeri içerir. Soğuk haşlanmış patatesin içeriğinde daha az glisemik bileşene sahiptir. Patates soğutulduğunda içeriğinde yer alan lifler yapısını değiştirmektedir ve daha kolay çözülebilir hale gelmektedir ve kalorisi düşük yiyecekler listesi içindedir.
 • Balıktan sonra en fazla uzun süre tok tutucu özelliğine sahip yiyecektir. Böylelikle kilo verdiren gıdalar listesi gurubunda yerini alır. Zayıflamak isteyen kişiler tok kalmak için haşlanmış patatesi denemeli.
 • Armut: Armut içeriğinde en çok lif bulunan meyvelerden biridir. Lif açısından zengin olan besinler uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. Bu özelliklerinin yanı sıra kalorisi  normal besinler ve meyvelerden bir tanesidir,100 gram armut 57,1 kaloridir. Armut’un içerisinde yoğun şekilde yer alan antioksidanlar sayesinde özellikle göbek gibi hareketsiz bölgelerde yer alan yağların parçalanmasına yardımcı olmakla beraber zayıflatan yiyecekler listesinde yer alır. Armut yemeklerden önce tüketildiğinde zayıflama için daha olumlu etkiler göstermektedir. Fakat bunun yanında zayıflatan egzersiz hareketleri uygulanmalıdır.
 • Bitkisel Çaylar: Bitki çayları başta olmak üzere pek çok çay çeşidi bağırsakların ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar ve kalori yakımına yardımcı olmaktadır. Özellikle beyaz çin çayı yağ hücrelerinin yapılarının bozulmasına ve yok olarak vücuttan atılmalarına yardımcı olmaktadır. Yemeklerden önce içelen bitkisel çaylar iştah kesici özelliğiyle bilinir. Bitki çaylarının kalorisi yok gibidir.
 • Yeşil çay, kuşotu çayı, Pu-erh çayı, mate çayı, maydanoz çayı bu bitkisel içeceklere örnektir ve kilo verdiren içecekler listesi arasındadır.
 • Bazı Kuruyemişler: Kuruyemişler genellikle büyük bir bölümleri yağ olarak bilinen besinlerdir. Ancak kuruyemişler içerisinde yer alan yağlar doymamış yağlardır ve bu nedenle çok aşırı tüketilmediği taktirde kilo aldırıcı özellikleri bulunmamaktadır. Badem bunların bilindik örneğidir. Diyette ara öğünlerde yiyerek kilo verme işlemini hızlandırabilirsiniz.

Zayıflama diyet yaparken zayıflamak için düşük kalorili meyveler ve yiyecekler ile daha hızlı yağ yakmak, kilo vermek mümkün.

Bu Paylaşıma Oy Ver

Performans pazarlama alanında hizmet veren Tugaycan, Aferin.NET'i SEO uyumlu içerekler oluşturarak hem faydalı içerikler oluşturmak hem de trafik çekmek amacıyla kurdu.

Tugaycan aslan

Yorum yapın