KYK Kredisi Saat Kaçta Yatar?

KYK kredisi saat kaçta yatar sorusuna cevap verdiğimiz bu içeriğimizde KYK bursları ayın kaçında yatıyor ve KYK bursu kaç dersten kalınca kesilir gibi KYK kredisi ve bursu ile ilgili sorulara cevap veriyor olacağız.

KYK Kredisi Saat Kaçta Yatar

Burs almak için lisans öğrencisi olmanız, iki yıllık üniversiteden mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş yapmanız veya yüksek lisans yapmanız gerekmektedir.

KYK Kredisi veya bursu aldığınızda nakit avans çektikten sonra nakit avansın parayı hemen çekmemesi için genelde KYK kredisi saat kaçta yatar sorusu hemen akıllara gelmektedir. Öğrencilikten borcu edinipte gece kyk kredisini veya bursunu ATM’nin başında beklemenize gerek yok. Bu içeriğimizde sizlere KYK kredisi saat kaçta yatar bunun gerçek cevabını veriyor olacağız.

KYK Kredisi Saat Kaçta Yatar – 2022

Kyk kredisi krediniz hangi gün yatıyorsa en erken 00:00 en geç saat gece 03:00’da yatar. Bazı günler Ziraat Bankasının sistemlerinde yaşanan problemlerden kaynaklı kredinizin veya bursunuzun sabah 07:00’da yattığı zamanlar da yaşanabilir. KYK Nakit avansının hemen hesabınızdan tahsil edilmemesi için herhangi bursunuzun yatacağı gece 00:00’a otomatik ödeme ayarlayabilir, bu şekilde parayı hemen nakit avans çekmeden bir arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

KYK KREDİSİ HANGİ BANKAYA YATAR?KYK KREDİSİ SAAT KAÇTA YATAR?
Ziraat Bankası Krediniz hangi gün yatıyorsa o günün 00:00 – 03:00 saatleri arasında
KYK KREDİSİ SAAT KAÇTA YATAR?

KYK Bursları Ayın Kaçında Yatıyor?

KYK Burslarının yatma tarihi TC numaranıza göre değişmektedir. TC Kimlik numaranızın son rakamına göre her ayın 6. ve 10. günleri arasında KYK bursları Ziraat Bankası Genç Bankkart hesaplarınıza yatırılır.

TC Kimlik Numaranızın Son RakamıKYK Krediniz Hangi Gün Yatar?
0-1KYK Kredisi her ayın 6. günü yatar
2-3KYK Kredisi her ayın 7. günü yatar
4-5KYK Kredisi her ayın 8. günü yatar
6-7KYK Kredisi her ayın 9. günü yatar
8-9KYK Kredisi her ayın 10. günü yatar
KYK Bursları Ayın Kaçında Yatar?

KYK Burs Kaç Ay Veriliyor?

Bursunuz kesilmediği sürece KYK Bursunuz lisans öğrencisi iseniz 4 sene yani 48 ay verilir. KYK Burslarınız eğer kesilirse kesildiği ayda itibaren KYK kredisine döner ve KYK krediniz 4 seneniz dolana kadar siz iptal etmeyene kadar hesabınıza yatmaya devam eder.

Yine de KYK Kredileri ile alakalı en detaylı bilgiyi Kredi Yurtlar Kurumu’nun resmi websitesi olan https://kygm.gsb.gov.tr/ üzerinden alabilirsiniz.

KYK Kredi Pazar Günü Yatar mı?

KYK Kredi ödemeniz cumartesi veya pazar gününe denk gelse de krediniz hesabınıza yatırılır. Haftasonu olması kredinizin yatmasına engel değildir.

Haftasonu KYK Kredisi Yatar mı?

KYK Kredisi haftasonu yatar. Günlerin haftasonuna denk gelmesi KYK Kredisi veya bursunuzun yatmasına engel değildir.

KYK Bursu Mezun Olduktan Sonra Ne Zaman Kesilir?

KYK Bursu mezun olduğunuz senenin son haziranında kesilir ve temmuz ayı itibariyle KYK kredisi veya bursu almamaya başlarsınız.

KYK Bursu Ne Zaman Kesilir 2022?

KYK Bursunuz eğer ders ortalamanız 2.5’in altına inerse, eğitim gördüğünüz kurumdan ayrılırsanız veya bir disiplin süreci geçirdiğinizde kesilir.

KYK Bursu Kaç Dersten Kalınca Kesilir?

KYK Bursu 2. sınıftan itibaren 3 dersten birden kalırsanız kesilmektedir. Üniversiteden üniversiteye bu durumu KYK’ya bildirme kuralları değişkenlik göstersede genelde 2.5 ortalamanın altına inen öğrencilerin KYK Bursları kesilir.

Bu içeriğimizde sizlere KYK Bursu Saat Kaçta yatar sorusunun cevabını vermiş olduk. Dilerseniz En İyi Klima Markası – 2022, Profesör Emekli Maaşı Ne Kadar? – 2022 ve Bugün Emekli Olsam Ne Kadar Maaş Alırım? – 2022 içeriklerimizi de okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın