KYK WiFi Çıkış – Giriş Yapma: Nasıl Yapılır? (2023)

KYK WiFi çıkış yapma ve giriş yapma sorunu KYK’da yaşayan öğrencilerin sıkça karşılaştığı sorunlardan biridir. KYK WiFi’sini kullanan öğrenciler için tüm detayları bi içerikte topladık. GSB WiFi çıkış, KYK WiFi giriş ve KYK internet çıkış konularından da bahsediyor olacağız.

GSB WiFi çıkışı ya da KYK WiFi çıkışı olarak bilinen ağdan ayrılmanın adımları burada paylaşılmıştır. Aslında GSB WiFi olarak bilinen ağ, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun kullandığı bir internet ağıdır ve yüksek veri trafiği nedeniyle çıkış yapmakta sorun yaşanabilir. Bu nedenle KYK WiFi çıkışı için doğru adımları takip ederek çıkış yapabilirsiniz.

KYK WiFi Çıkış
KYK WiFi Çıkış

KYK WiFi Çıkış Nasıl Yapılır?

KYK WiFi ağı, GSB.gov.tr alan adı üzerinden yayın yapmaktadır. GSB WiFi ağından çıkış yapabilmek için wifi.gsb.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. KYK WiFi çıkışı yaparken başka bir internet ağına bağlı olmamanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde wifi.gsb.gov.tr adresine erişim sağlayamayabilirsiniz.

KYK WiFi çıkış yapmak için doğrulama sayfasına giriş yaptıktan sonra, çıkış butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu işlem genellikle sorunsuz şekilde KYK WiFi’sinden çıkmanızı sağlar. Ancak bazı teknik sorunlar nedeniyle çıkış işlemi sıkıntılı olabilir.

 • Bağlı olduğunuz KYK WiFi’sini unut butonuna basmanız çıkış yapmanızı sağlamaz.
 • KYK WiFi oturum kapatma işlemi sadece wifi.gsb.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılabilir.
 • Wifi.gsb.gov.tr internet sitesine bağlanamıyorsanız mobil veriyi kapatıp KYK WiFi’ye bağlanmanız gerekir.
 • KYK WiFi çıkışı otomatik olarak girip çıkıyorsa, WiFi ayarlarınızı temizleyin ve sertifika yükleyerek sorunu giderin.
 • Ağdan çıkış yaparken “Max Cihaz Hatası” uyarısı alırsanız “Servisi Durdur” butonunu kullanın.
 • KYK WiFi çıkışında sık sık problem yaşarsanız şifrenizi yenileyin.

KYK WiFi Giriş Ekranı

KYK WiFi’sine giriş yapabilmek için wifi.gsb.gov.tr internet sitesine erişmeniz gerekiyor. Bu internet sitesi aracılığıyla KYK WiFi’sine giriş yapabilir veya oturumunuzu sonlandırabilirsiniz. Oturumu sonlandırmak için ilgili linke tıklayabilirsiniz.

KYK WiFi giriş linkine tıkladığınızda doğrulama sayfası açılacaktır. Bu sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. KYK WiFi kullanıcı adınız, T.C kimlik numaranız veya yabancı uyruklu bir öğrenciyseniz pasaport numaranızdır. Kullanıcı adınızı değiştiremezsiniz ancak istediğiniz zaman şifrenizi değiştirebilirsiniz. İlk defa KYK WiFi giriş sitesine giriyorsanız otomatik olarak tanımlanan şifreyi mecburi olarak değiştirmeniz istenecektir.

Giriş yaptıktan sonra çıkış yapabilmek aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Farklı bir ağda internet sitesi adresini kullanamazsınız. KYK WiFi ağına bağlanın.
 • Mobil veri kullanarak sistemden çıkış yapamazsınız, WiFi’nin açık olması gerekiyor.
 • Site adresine bağlanırken sorun yaşarsanız, WiFi ayarlarını silip sertifikaları eksiksiz olarak yükleyin.
 • Çıkış yaparken sık hata alıyorsanız, şifrenizi yeniden oluşturun.

KYK WiFi Kullanıcı Aktif Değil Uyarısı

KYK WiFi ağına bağlanırken karşılaşılabilecek sorunlardan biri “kullanıcı aktif değil” uyarısıdır. Bu uyarı, giriş veya çıkış yaparken alınabilir ve sorunun çözümü için idareye başvurmanız gerekebilir. Sorun, sistem tarafından pasif hale getirilmenizden kaynaklanır. İdareye başvurduktan sonra KYK WiFi ağına yeniden giriş yapabilir ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

KYK WiFi Maksimum Giriş Hakkınız Doldu

KYK WiFi ağlarında sadece 1 cihazla internete bağlanabilirsiniz. Birden fazla cihaz bağlantısı sistem tarafından kabul edilmeyecektir ve “maksimum giriş hakkınız doldu” hatasıyla karşılaşacaksınız. Bu hatayla karşılaştığınızda, iki cihazınızdan birinin bağlantısını iptal etmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak, hem telefon hem de bilgisayar üzerinden WiFi ağına bağlanamazsınız.

KYK wifi kaç saatte kapanır?

KYK WiFi ağındaki hata nedeniyle 4 saat boyunca bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Daha sonra tekrar giriş yapabilirsiniz. Bu süre zarfında cihazınızın WiFi bağlantısını kesmeyi unutmayın. Eğer KYK WiFi çıkış yaparken bir sorun yaşadıysanız, bu cihaz üzerinden doğrulama sayfasını tekrar açarak çıkış yapma işlemini yenileyebilirsiniz.

GSB Wifi Çıkış Sayfası

GSB Wiki çıkış sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Sayfadan kolayca GSB WiFi çıkış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

KYK WiFi Çıkış Linki

KYK WiFi çıkış link için tıklayınız. Tıkladıktan sonra aşağıdaki çıkış butonuna tıklayarak çıkış işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çıkış yaparken bazen sorun yaşayabilirsiniz, bu noktada tarayıcı kapatıp tekrar giriş yapmanı önerilir.

KYK Wifi Çıkış URL Anlatım

 • wifi.kyk.gov.tr adresine gidin.
 • Adrese giriş yaptıktan sonra aşağıdaki çıkış yap butonuna tıklayın.
 • Ardından KYK WiFi’sinden başarıyla çıkış yapmış olacaksınız.
KYK WiFi Çıkış

Bu içeriğimizde KYK WiFi problemleri ile ilgili tüm sorulara cevap vermiş olduk. Dilerseniz Teknoloji kategorimizde bulunan Siri Bana Küstü Ne Yapmalıyım?, Hacklink Nedir? ve Wifi Şifre Kırma içeriklerimizi de okuyabilirsiniz.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın