Lazer Epilasyon His kaybı Yapar mı?

Lazer epilasyon his kaybı yapar mı sorusuna cevap vereceğimiz bu içeriğimizde lazer epilasyonun zararları konusunu da inceliyor olacağız.

Lazer epilasyon, lazer teknolojisinin yayılmasıyla birlikte en kısa sürede, en az ağrı ve sızı ile birlikte vücutta istenmeyen tüyleri güvenilir ve kalıcı bir şekilde yok etmek için ortaya çıktı. Lazer epilasyon yöntemiyle birlikte uygulanan lazer, ışını birbirine paralel şekilde gözle görünmeyen bir ışın demeti şeklindedir. Bu lazer ışınlarının bu kadar etkili olmasının sebebi fototermoliz özelliğidir. Genişliği ve metrajı ayarlanmış lazer ışınları, vücuttaki melanin adındaki pigment tarafından emilir ve kıl kökünde ısı enerjisine dönüşür. Bu ısı enerjisiyle birlikte lazer epilasyon his kaybı yapar mı bu soruyu cevaplayacağız.

Lazer Epilasyon His Kaybı Yapar mı?
Lazer Epilasyon His Kaybı Yapar mı?

Melanin pigmentinin gerçekleştirdiği bu emilim sayesinde cildin üstünde herhangi bir etki görmeden sadece kıl kökü tahrip edilerek kılın yok olması sağlanır. Lazer epilasyon yöntemini diğer yöntemlerden ayırt eden en ayırt edici özellik, kılın etrafındaki dokuya zarar vermeden direkt kıl kökünü yok etmesidir.

Melanin, suda erimeyen genellikle kahverengi-sarı, fazla yoğunlaştığı bölgelerde kara renkli bir pigmenttir. Doğadaki üç kahverengi pigmentten biridir; öteki ikisi lipofuscin ve hemosiderin’dir. Gözün irisinde mavi ya da yeşil renkli olabilir.

Lazer Epilasyon His kaybı Yapar mı?

Lazer Epilasyon Zararları
Lazer Epilasyon Zararları

Lazer epilasyon his kaybı yaratmaz. Evet lazer epilasyon his kaybı yapar mı sorusunun cevabı eğer lazer epilasyonu merdiven altı bir güzellik salonunda yaptırmıyorsanız hayırdır.

Fakat lazer epilasyonu his kaybı yapar mı diye sormadan önce lazer epilasyon vücutta başka ne tür tepkilere neden olur gelin ona bakalım:

  • Lazer epilasyon sonrası his kaybı olmaz, epilasyon işlemi sonrasında deride 1-2 gün geçici kızarıklık olabilir.
  • Özellikle koyu renkli tenlerde renkte açılma veya kapanma olabilir. Bu etki genellikle 6-9 ay içerisinde kendiliğinden iyileşir.
  • Yüzeysel kabuklanma yaşayabilirsiniz, cildiyeden aldığınız doğru tedavi ile 15 gün içerisinde geçer.
  • Derinin lazer epilasyon sonrası kabuklanması veya deride yanık olması nadir görünür. Bu tarz bişeyle karşılaştığınızda hemen cildiye randeuvusu alıp tedaviye başlamalısınız.
  • Kalıcı iz oluşursa genelde koyu ciltlerde oluşur ve oldukça nadir bir durumdur. Genellikle merdiven altı güzellik salonlarında yapılan lazer epilasyon işleminde gerçekleşebilecek bir komplikasyondur.
  • Bronz bir teniniz varsa 1 ay beklemeli lazer epilasyon yapmamlısınız, ciltte yanık yaratabilir.

Gördüğünüz üzere lazer epilasyon hiç bir şekilde his kaybı yaşatmaz fakat yine de işin profesyoneli tarafından yapılmayan lazer epilasyonlara oldukça dikkat etmelisiniz. Öteki türlü yanlış yapılan lazer epilasyon sonucunda oluşan yanık his kaybına kadar götürebilir.

Lazer Epilasyonun Zararları

Lazer epilasyonun zararları lazer epilasyona gitmeden önce en çok sorulan sorulardan biridir. İstemediğiniz tüylerden kurtulup hızlı bir işlemle birlikte parıldayan bir cilde sahip olmayı eminim hepiniz istemişsinizdir.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay yolu lazer epilasyondur. Lazer epilasyon diğer istenmeyen tüylere karşı uygulamalara göre oldukça etkili,kolay ve hızlıdır. Fakat bu her kolay ve hızlı yöntemde olduğu gibi lazer epilasyonda da lazer epilasyonun zararları nelerdir sorusu akıllara sıkça gelmektedir.

Lazer epilasyon cilt üzerinde uygulanan bir tedavi olduğu için tedavi öncesi bir çok noktaya dikkat edilmelidir.

Bugüne kadar yapılan lazer epilasyon uygulamalarında raporlara geçen ciddi bir sağlık sorunu görünmemiştir. Bilgi ve tecrübe gerektiren lazer epilasyon uygulaması herkes tarafından yapılacak bir tedavi değildir. Lazer epilasyon yapılırken dikkatsizlik veya acemisizlik cildinizde yanıklara ve cilt lekelerine sebep olabilir. Lazer epilasyon uygulaması sonrası kaşıntı, yanma ve şişme gibi yan etkiler görünse de bu etkiler 3-4 gün içerisinde tamamen sona erer. Lazer epilasyon uygulamasında en önemli konu cihaz ve cihazı kullanan kişinin tecrübesidir.

Özet geçmek gerekirse lazer epilasyon doğru yapıldığında 3-4 günlük yan etkileri dışında herhangi bir zararı olmaz.

Buz Lazer Epilasyon Zararları

Buz lazer epilasyonun zararları buz lazer epilasyon yaptırmadan önce akla gelen ilk sorudur. Normal lazer epilasyona göre daha acısız olan buz lazer epilasyon, normal lazere göre zararlı mıdır? Gelin hep beraber öğrenelim:

Buz lazer epilasyonun hiç bir zararı yoktur. Epilasyon yapan yerin kullandığı buz lazer epilasyon makinesinin kalitesi ve buz lazer epilasyon işlemini gerçekleştiren kişinin tecrübesine dayanarak hiç bir zarar görmeden buz lazer epilasyon uygulaması alabilirsiniz.

Buz lazer epilasyonu bilinen en güvenilir lazer epilasyon yöntemlerinden biridir.Buz lazer epilasyon uygulamalarında lazer ışını direkt kıl köküne uygulanırken buz lazer epilasyonunda da kıl köküne işlem gerçekleştirilir.1997 Yılında FDA tarafından onaylanmıştır. Yapılan tüm araştırmalarda buz lazer uygulamasının bir zararı ve yan etkisiyle karşılaşılmamıştır.

Lazer epilasyon cinsel isteksizlik yapar mı?

Lazer epilasyon işlemi derinizin altını etkilemez. Cinsel organınızda hassasiyet, uyuşukluk yaratabilir, bu durumlardan dolayı istemeseniz bile genel olarak lazer epilasyon cinsel isteksizlik yapmaz.

Lazer epilasyon sırasında akıntı olur mu?

Cinsel organınıza lazer epilasyon işlemi yapıldığı sırada lazer epilasyon yaşanan istemsiz haz sonucu akıntı yaratabilir.

Lazer epilasyon sonra kuruluk yapar mı?

Lazer epilasyon sonrası ciltte bir süre kuruluk olması normaldir. Epilasyon sonrası tavsiye edilen kremleri kullanarak ve ılık bir duş alarak lazer epilasyon sonrası gerçekleşen kuruluktan kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon aleti kalp piline zararlı mı?

Genel olarak lazer epilasyonun kalp piline zarar verdiği bir durumla karşılaşılmamıştır. Fakat yine de lazer epilasyon aletini kullanmadan önce doktorunuza danışmanız sizler için en sağlıklısı olacaktır.

Cinsel organa lazer yapılır mı?

Evet cinsel organa lazer yapılır. Genital bölgenin lazer epilasyonu genellikle kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklerde cinsel organlarına lazer uygulaması yaptırabilir. Özellikle kıl dönmesinin önüne geçmek için lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Bu içeriğimizde lazer epilasyon his kaybı yapar mı ve lazer epilasyon zararları hakkında bilgilendirme yaptık. İlerleyen içeriklerimizde görüşmek dileğiyle. Dilerseniz Eski Çoraplarla Ne Yapılabilir?, KYK Kredisi Saat Kaçta Yatar?, Psikolojim Bozuk mu? Nasıl Anlarım? ve Emziren ve Hamile Kadınlar İçin Goji Üzümü içeriklerimizi de okuyabilirsiniz.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın