Limonlu Su İle Zayıflama

Limonlu Su Zayıflatır mı?

C vitamini bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan limon, bunun yanı sıra toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasında da etkili bir besin olarak öne çıkıyor. Limonlu su ile zayıflama ve limonlu suyun zayıflatıp zayıflatmadığı noktasında pek çok soru öne atılıyor. Bu noktada limonlu su yağ yakım hızının artmasına katkı sağlayarak zayıflamaya yardımcı oluyor diyebiliriz. Aynı zamanda vücudun temizlenmesinde de görev yapmaktadır.

Limonlu Su İle Zayıflama

 

Limonlu su zayıflamaya nasıl yardımcı oluyor denildiğinde uzmanların cevapları şu şekilde oluyor; ” Limon, su ile birlikte vücudun fazla yağ tutmasını önlüyor. Bunun nedeni ise vücut su bakımından yetersiz kaldığı durumlarda yağ depolama işlemine geçiyor, bundan ötürü yeteri kadar su tüketiminde bulunduğunuzda vücudun olduğundan daha fazla yağ depolamasına engel olabilirsiniz. Limonun zayıflamaya katkısı ise; kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak gün boyunca durur vaziyetteki yakılan kalori dozajının artmasından kaynaklanıyor.

Limonlu Suyun Faydaları

Limon, kan dolaşımının hızlanmasına katkı sağladığı için selüloitlerden kurtulma noktasında en büyük yardımcılarınızdan biri olarak öne çıkıyor. Limonlu su ile cildiniz ve vücudunuz için gerekli olan C Vitaminin yaklaşık %35’inin rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Limonlu su içerisinde barındırmakta olduğu C Vitamini sayesinde vücuttaki toksinlerden arınmanızda büyük bir yarar sağlayarak cilt kanseri gibi hastalıklardan korunmanızda destekçiniz rolüne bürünüyor. Bunların yanı sıra kalp ve damarların sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirmesinde de önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

limon suyunun faydaları

Limonlu suyun bir diğer faydası ise bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun sağlıklı ve düzenli bir şekilde işlemesine yardımcı olmak. C Vitaminin yanı sıra potasyum bakımından da zengin bir içeriğe sahip olduğu için kalbin düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasına ayrıca beyin ve sinir fonksiyonlarının işlevlerini iyi bir şekilde yerine getirebilmesine katkı sağlar. Ve tabi ki de önceden de belirttiğimiz gibi yağ yakımına yardımcı olarak zayıflamanızda rol oynar.

Limonlu suyun hazırlanışına gelecek olursak; gerekenler sadece yarım adet limon ve 1 bardak sıcak su. Yapmanız gereken oldukça basit, 1 bardak sıcak içerisine yarım limonun suyunu sıkmanız ve içmeniz. Sabahları aç karnına içmeniz en uygun vakit.

Bu Paylaşıma Oy Ver

Performans pazarlama alanında hizmet veren Tugaycan, Aferin.NET'i SEO uyumlu içerekler oluşturarak hem faydalı içerikler oluşturmak hem de trafik çekmek amacıyla kurdu.

Tugaycan aslan

Yorum yapın