Maden Suyu Kaç Kaloridir?

Maden Suyu Kaç Kaloridir? Kilo Yapar mı?

Maden suyu kaç kaloridir, maden suyu içmek kilo yaparmı, maden suyu içmek zayıflatır mı gibi konuları merak ediyorsanız bu kafanızda oluşan soru işaretini çözmek istedik. Sizlerde bu yazı sayesinde maden suyu kaç kalori sorusunun cevabına ulaşacak, maden suyu kilo yapar mı, meyveli soda kaç kalori bunları öğreneceksiniz.

maden suyu kaç kalori

Maden Suyu Nedir?

Halk arasında sağlıklı içeceklerden biri olarak bilinen soda kalorisi yüksek orana sahiptir.Maden suyu kalorisi kaçtır sorusuna cevap vermeden önce maden suyu nasıl elde edilir diye sormak isterseniz normal suya, karbondioksit gazı basılarak elde edilir. Özellikle meyveli soda kaç kalori diye soracak olursanız, normal sodalara göre daha yüksek kalori içerir. Yinede yaz aylarında kullanılan gazlı içecekler arasında, en masum olanıdır. Sodaya göre doğal maden suyu daha sağlıklıdır. Maden suyu, sodaya benzer ama aynı değildir, sade maden suyu tamamen doğal yollardan üretilir. Çözünmüş katı madde içeriği en az 250 ppm olmalıdır. Üstelik maden suyunun kalorisi hiç yoktur.

500 ppm limitine kadar olanları düşük mineralli, 1500 ppm üzerinden çok olanlara yüksek mineralli su denir.

Maden Suyu Kaç Kalori:

maden suyu kalori

 

Doğal maden suyu kaç kalori diye soracak olursanız doğal maden suyunun kalori değeri yoktur. Sağlık için daha faydaları olan maden suyu kilo aldırmaz. Diyet yaparken tok karnına tüketmek kilo verme sürecinde işinize yarayabilir. Maden suyu kaç kalori sorusunun tek cevabı sadece doğal maden suyunda sıfırdır.

Meyveli Soda Kaç Kalori:

Hazır satılan 1 şişe meyveli soda yaklaşık 40 kaloridir (kcal). Kalorinin yanında içinde hiçbir besin bulunmaz. Sıcak yaz aylarında meyveli soda yerine maden suyu tüketmek, sağlık açısından daha faydalıdır. Maden suyun içinde, bol miktarda mineral bulunur. Ter ile atılan vücut sıvıları, doğal maden suyu sayesinde çabucak yerine gelir. Yetişkin bir bireyin, günde iki şişe maden suyu içmesi önerilir.

Maden Suyu Kilo Yapar mı:
Maden Suyu Kilo Yapar mı

 

Kalorisi düşük sağlıklı içecekler listesinde olan doğal maden suyu kilo aldırmaz. Aksine mide rahatlaması için bitkisel tedavi olarak kullanılır. Bunun yanında içerisinde bulundurduğu kalsiyum, magnezyum, sodyum, çeşitli vitamin ve minerallerle vücudun dengesini sağlamaya ve sindirim sisteminin rahatlamasına yardımcı olur. Bu nedenle doğal maden suyu kilo aldırır mı sorusuna hayır diyoruz.

Meyveli Soda Kilo Aldırır mı:

 Meyveli sodanın, kalori ve besin değeri olarak hiçbir faydası yoktur. Sadece tüketilen besinlerin hızla yakılmasını sağlar. İçerisinde, tatlandırıcı olarak bol miktarda şeker bulunur. Bu da kalp damar hastalıklarına ve şeker hastalığına davetiye çıkartacaktır. Meyveli, Limonlu Soda kilo aldırmaz hatta yenilen besinlerin çabuk sindirilmesine yarar. Tansiyon ve troid hastalarına önerilmez. Hazır satılan meyveli sodalar yerine; normal sodaya, evde taze sıkılan meyvelerin suyu katılmalıdır. Böylece tatlandırıcı yerine gerçek meyve suyu elde edilebilir. Limon, çilek, nar gibi kolay sıkılan meyveler, içi boş bir içecek olan sodayı hem lezzetli hem faydalı hale getirecektir.

  • Bu Alandan Diğer Kalorisi Açıklanan Besinleri Görebilirsin:

Patates Kaç Kalori

Nescafe Kaç Kalori

Leblebi Kaç Kalori

Kuru Üzüm Kaç Kalori

Kalorisi Yüksek Besinler

Bu Paylaşıma Oy Ver

Performans pazarlama alanında hizmet veren Tugaycan, Aferin.NET'i SEO uyumlu içerekler oluşturarak hem faydalı içerikler oluşturmak hem de trafik çekmek amacıyla kurdu.

Tugaycan aslan

Yorum yapın