Martı Nasıl Şarj Olur?

Martı nasıl şarj olur sorusunu cevaplayacağımız bu içeriğimizde aynı zamanda martı nasıl şarj ediliyor, martı scooter nasıl şarj oluyor gibi soruların cevaplarını da vereceğiz.

Martı 2019 Yılında Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından faaliyetlerine başta istanbulda başlayarak sonrasında neredeyse tüm büyük şehirlere yayılmıştır.

Martı uygulaması ile çok rahat bir şekilde elektrikli scooter kiralayabiliyorken, şehir içi kısa mesafeleri bazen taksiden de ucuza getirdiğiniz olabiliyor. Elektrikli şarj ile çalışan martıları kullanırken aklınıza sık sık acaba martı nasıl şarj olur sorusu geliyordur. Yazımızın devamında martı nasıl şarj ediliyor sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Martı Nasıl Şarj Olur
Martı Nasıl Şarj Olur

Martı Nasıl Şarj Edilir? Martı Nasıl Şarj Olur?

Martılar elektrikle dolan pillerle çalışır ve bi süre sonra, belli bir şarj limitinin altında indiğinde martı görevlileri tarafından toplanıp bazen de martının durduğu yerde hali hazırda şarj edilmiş pillerle eski pilleri değiştirerek farklı noktalara bırakılır. Bu sayede martı şarj edilmiş ve hali hazırdaki martıların lokasyonları dağıtılıp farklı insanlara ulaşılması sağlanır.

Martılar şarj istasyonunda bir tek martı şarj değişimi yapılmaz, aynı zamanda martıların şarj edilmesinin yanında tamir ve bakım çalışmaları da yapılır.

Martı Sürerken Telefon Şarjı Biterse Ne Olur?

Martı sürerken telefonun şarjının bitmesi oldukça olağan bir durumdur. Martı kullanmak istiyorsanız fakat telefonunuzun şarjı %10’nun altındaysa kesinlikle martı kullanmamalısınız. Martı sürerken cep telefonununuzun şarjı biterse martı ile telefon arasındaki bağlantı kopar fakat martıyı kapatmadığınız için ücret yansımaya devam eder. Böyle bir durumla karşılaştığınızda martıyı bir yere bağlayıp telefonunuzu hızlıca şarj etmeli veya başka bir telefon ile  +90 850 228 28 88 üzerinden martı müşteri hizmetlerine ulaşarak telefonunuzun şarjınının bittiğini belirtip martının kapatılmasını talep edebilirsiniz.

Martı Şarjı Biterse Ne Olur?

Martının şarjı biterse martı otomatik olarak kapanır ve sizden uygun bi yerde martıyı kitleyip uygulama üzerinden teslim etmiş olmanız gerekiyor. Eğer böyle bir durumda martıyı bırakır giderseniz ücret uygulanmaya devam eder ve sözleşmeye göre ceza yiyebilirsiniz.

Martı Şarjı Ne Kadar Gider?

Martı scooterlar çok düşük kilometre hızda kullanıldığında 24 saat gidebilir fakat kullanım sıklığınıza ve hızınıza göre bu durum kısalabilir.

Şarjı Biten Martı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Martı uygulamasını yüklerken onayladığınız sözleşmeye göre cezai işlem yiyebilirsiniz. Hali hazırdaki borcunuzu ödemeden yeni bir sürüş başlatamazsınız.

Martıları Kim Şarj Ediyor?

Martıları martı şarj görevlileri şarj eder. Görevliler martıları bulunduğu yerde veya şarj istasyonlarına götürerek şarj eder.

Martı Nasıl Kiralanır?

Martı kiralamak için telefonunuzun uygulama mağazına girip martı uygulamasını indirmeniz gerekir. Uygulama içindeki bilgileri doldurarak martı kiralayabilirsiniz.

Martı İletişim Numarası Nedir?

0 (850) 308 34 19

Martı Kullanmak İçin Telefon Şarjı Kaç Olmalı?

Telefonunuzun şarjının minimum %20 olması gerekir.

Martı Scooter Nerelerde Var

Martı İstanbul,Kayseri, Ankara, İzmir, Bursa, Yalova, Antalya, Eskişehir, Ordu ve Gaziantep‘te var.

Martı Yaş Sınırı

Martı yaş sınırı 18’dir.

Bu yazımızda sizlere martı nasıl şarj olur sorusunun cevabını vermiş olduk. Ayrıca sitemizde bulunan Elektrikli Scooter Nasıl Şarj Edilir? yazımızı da okuyabilir, Jamaika Asgari Ücret – 2022, Telefonun dinlendiğini nasıl anlarız, Inverter Klima Nedir? ve en iyi klima markası yazılarımızı da okuyarak ilgili konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

“Martı Nasıl Şarj Olur?” üzerine 10 yorum

  1. Açıkçası martı nasıl şarj olunur hakkında pek bir bilgi sahibi değildim sayenizde öğrenmiş oldum teşekkürler

    Cevapla
  2. Telefonun şarjı bittiğinde de ücret yansımaya devam ediyormuş bunu bilmiyordum şarja dikkat edeceğim bundan sonra teşekkürler bilgi için

    Cevapla
  3. Her martıya bindiğimde merak ederdim sayenizde öğrendim teşekkür ederim bazen şarjı bittiği için kullanamadığım martılar oluyordu dikkat edilmeli güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

    Cevapla

Yorum yapın