Martı Nasıl Şarj Olur?

Martı Nasıl Şarj Olur
Martı Nasıl Şarj Olur

Martı nasıl şarj olur sorusunu cevaplayacağımız bu içeriğimizde aynı zamanda martı nasıl şarj ediliyor, martı scooter nasıl şarj oluyor gibi soruların cevaplarını da vereceğiz.

Martı 2019 Yılında Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından faaliyetlerine başta istanbulda başlayarak sonrasında neredeyse tüm büyük şehirlere yayılmıştır.

Martı uygulaması ile çok rahat bir şekilde elektrikli scooter kiralayabiliyorken, şehir içi kısa mesafeleri bazen taksiden de ucuza getirdiğiniz olabiliyor. Elektrikli şarj ile çalışan martıları kullanırken aklınıza sık sık acaba martı nasıl şarj olur sorusu geliyordur. Yazımızın devamında martı nasıl şarj ediliyor sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Martı Nasıl Şarj Edilir? Nasıl Şarj Olur?

Martılar elektrikle dolan pillerle çalışır ve bi süre sonra martılar belli bir şarj limitinin altında indiğinde martı görevlileri tarafından toplanıp bazen de martının durduğu yerde hali hazırda şarj edilmiş pillerle eski pilleri değiştirerek farklı noktalara bırakılır. Bu sayede martı şarj edilmiş ve hali hazırdaki martıların lokasyonları dağıtılıp farklı insanlara ulaşılması sağlanır.

Martılar şarj istasyonunda bir tek martı şarj değişimi yapılmaz, aynı zamanda martıların şarj edilmesinin yanında tamir ve bakım çalışmaları da yapılır.

Martı Şarjı Biterse Ne Olur?

Martının şarjı biterse martı otomatik olarak kapanır ve sizden uygun bi yerde martıyı kitleyip uygulama üzerinden teslim etmiş olmanız gerekiyor. Eğer böyle bir durumda martıyı bırakır giderseniz ücret uygulanmaya devam eder ve sözleşmeye göre ceza yiyebilirsiniz.

Martı Şarjı Ne Kadar Gider?

Martı scooterlar çok düşük kilometre hızda kullanıldığında 24 saat gidebilir fakat kullanım sıklığınıza ve hızınıza göre bu durum kısalabilir.

Şarjı Biten Martı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Martı uygulamasını yüklerken onayladığınız sözleşmeye göre cezai işlem yiyebilirsiniz. Hali hazırdaki borcunuzu ödemeden yeni bir sürüş başlatamazsınız.

Telefonun dinlendiğini nasıl anlarız ve en iyi klima markası yazılarımızı da okuyarak ilgili konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın