Nasıra Ne İyi Gelir?

Nasır Nasıl Giderilir, Hangi Doğal Yöntemler Nasıra İyi Gelir?

Nasıra ne iyi gelir?, nasır nasıl geçer? Nasıl nasırdan kurtulabilirim diye düşünüyorsan bu yazı tam sana göre.Nasır genellikle el ve ayakta çıkan nasırlar sürtünmeden dolayı oluşur ve üst deride kalınlaşma, sertleşme görülür. Nasır oluşumu vücudun kendisini koruma tepkisidir. Nasır nasıl geçer ve ne iyi gelir, doğal kesin çözüm önerileri neler inceleyelim;

nasıra ne iyi gelir

 

Nasırı Geçirmek İçin Mucize Diyen İbrahim Saraçoğlu Tavsiyesi;

 • İncir: Ayak parmakları üzerinde ve topukta nasır bulunuyorsa; İçerisinde Lateks bulunan incir nasıra iyi gelir. Olgunlaşmış incir yatay şekilde kesilir (sap kısmına daha yakın, bu bölümde Lateks oranı daha fazladır) Nasır sıcak su ile yumuşatılır ve tam kuruması için beklenir. Ayak parmaklarında çıkan nasırın üzerinde gezdirilerek sürülür ve üzerine kapatılıp temiz bir bez veya sargı bezi ile sarılır. Akşam yapıp sabah kalktığınızda çıkartabilirsiniz. Bu bitkisel tedavi yöntemi İrahim Saraçoğlu önerileri arasında nasıra iyi gelen bitkiler içindedir. Tam olgunlaşmamış incirin içinde beyaz süt gibi görünen sıvı vardır ve daha etkili olacaktır.
 • El ve Ayaklarda Çıkan Nasır Nasıl Geçer: Ponza taşı ile törpülemek iyi gelen yöntemleri arasındadır ve ölü deriyi atmak için faydalıdır. Eğer topukta nasır var ise kullanılan ayakkabı çok önemlidir. Veya topukta bir yamukluk olabilir bunun için doktora görünmelisiniz. Devamlı temiz olarak bakteri oluşumunu engelleyebilirsiniz. İltihaplı nasırı geçirmek için uzmana görünün, diğer nasır nasıl geçer tedavisi için devam edelim;
 • Ananas: Nasırın büyüklüğüne göre yaklaşık bir kibrit kutusu kadar ananasın kabuğu soyulup aynı şekilde topuktaki nasırın üzerine konur ve sarılır. Bu doğal tedavi yöntemi de İbrahim Saraçoğlu tavsiyesi arasındadır. Diğer nasıra iyi gelen tedaviler ile nasıl nasıl geçer bakalım;
 • Limon Kabuğu: Limon kabuğu rendelenir ve aşağıda verilen yöntem gibi nasırlı olan bölgeye sürülür. Fakat nasırı geçirmek için öncelikle nasır olan ayağı yumuşatmak gerekir bunun için sıcak su önerilir.
 • Sıcak Su ve Domates: Ayağınızı sokacak kadar sıcaklıkta bir leğen su ile doldurulur ve nasır olan ayak 15-20 dakika sıcak suda bekletilir. Nasırın yumuşaması sağlandıktan sonra 1 adet domates yarıya bölünür ve nasırlı ayak bölgesine sargı bezi yardımıyla tampon yapılarak sarılır. Bu bitkisel tedavi yöntemi yatmadan önce yapılır ve sabah kalktığınızda çıkarılır. Kalktığınızda nasır iyice yumuşamış olacaktır. Oradaki yumuşamış ölü deri bir törpü yardımıyla törpülenir ve aynı günün akşamı bu iyi gelen yöntem tekrarlanır.
 • Nasırı Geçirmek İçin Kür arifi: Tuzlu su içinde nasırlı olan ayağı bekletin. Kuruduktan sonra elma sirkesi ile silin. Sonrasında sarımsağı tuzla ezin ve tek bir lahana yaprağı içine koyun. Bu kürü eldeki veya ayaktaki nasırın üzerine kapatın ve sarın. Her akşam 7 gün boyunca tekrarlanacak.
 • Limon: Nasırlı olan bölgeyi temizledikten sonra bir parça limon koyabilirsiniz. Diğer yöntemlere nazaran etkisi biraz daha hafiftir Sitrik asit tedavisinin.

Şeker hastaları nasır bandı kullanmamalıdır. Salisilik asit içeren bu nasır bantları nasırı eritmek için kullanılır. Fakat 1 günden fazla nasır üzerinde tutmayın.

Nasıra İyi Gelen Nasır Bandı İsimleri ve İlaçları;

nasıra iyi gelen nasır bandları
 • Salvelox: Nasır bandı olarak biliniyor ve bu tür bantları kullanırken hijyen önemlidir.
 • Tuba Nasır Yakısı: Nasırın üzerine yapıştırılarak kullanılır ve tedavi edilmesi sağlanır.
 • Gehwol: Yine ülkemizde en çok kullanılan nasır bantları ilaç isimleri arasında Gehwol vardır.
 • Derma Plast: Nasırı yok etmek için kullanılan bu bant nasırı geçirmek için iyi geliyor.
 • Salvequick: Bir diğer nasır nasıl geçer sorusuna Salvequick cevap oluyor. Aynı şekilde nasırın üzerine yapıştırılarak kullanılan bu bant nasıra en iyi gelen yöntemler arasındadır.

Yukarıdaki nasır bandı isimleri nasırlara iyi gelir ayrıca önceden verdiğimiz bitkisel çözüm önerileri nasır nasıl giderilir sorunuzun cevabı olabilir. Ayak parmağında, topukta veya elde çıkan nasırlar için kullanılabilir.

Nasıl Neden Olur;

 • Bazı durumlarda ayakkabı sıkmasından nasıl oluşur.
 • Fazla terlemek ve bakteri oluşumu nasıra neden olur.
 • Genellikle iltihaplı olmaz fakat acı ve ağrılı nasır görülür.
 • Çeşitli bazı ve sürtünmeden dolayı oluşabilir.
 • Deri hastalıkları ve rahatsızlığı nasıra neden olabilir.
 • Ayak parmağı aralarındaki terleme ve sürtünme.
Reflü Nasıl Geçer, Kabızlık Nasıl Geçer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.
Bu Paylaşıma Oy Ver

Performans pazarlama alanında hizmet veren Tugaycan, Aferin.NET'i SEO uyumlu içerekler oluşturarak hem faydalı içerikler oluşturmak hem de trafik çekmek amacıyla kurdu.

Tugaycan aslan

Yorum yapın