Şehirler Arası Otobüs Ne Kadar Yakar?

Şehirler arası otobüs seyahati yaparken veya yolda gördüğümüzde genelde bu otobüs ne kadar yakar sorusu aklımıza gelir. Bu içeriğimizde sizlere şehirler arası otobüs ne kadar yakar sorusunun cevabını veriyor olacağız.

Şehirler Arası Otobüs Ne Kadar Yakar?
Şehirler Arası Otobüs Ne Kadar Yakar?

Otobüslerin yakma oranı markadan markaya değişiklik gösterse de bir şehirler arası otobüs ortalama 100 kilometrede 20 ile 27 litre arasında yakıt tüketimi yapmaktadır.

Şehirler Arası Otobüs Ne Kadar Yakar? – Ne Kadar Tutar?

Şehirler arası otobüslerde markadan markaya otobüs ne kadar yakar sorusu değişse de şehirler arası otobüsler 100 kilometrede ortalama 23 litre yakıt tüketirler. Günümüzde benzin fiyatları sık sık değişse de (şehirler arası km farkı/100*23) formülü ile otobüsün ne kadar litre benzin yaktığını bulabilir, (şehirler arası km farkı /100*23*Anlık Benzinin Litre Fiyatı) formülü ile gideceğiniz şehir için otobüsün kaç tl değerinde benzin yaktığını hesaplayabilirsiniz.

Otobüs Deposu Kaç Litre

Şehirler arası otobüslerin 100 kilometrede ortalama 23 litre yakıt yaktığını öğrendik, peki otobüs deposu kaç litre diye soruyorsanız, kısaca bir otobüs bir yolculukta kaç depo benzin harcıyor bunu açıklamak gerekirse şehirler arası otobüslerin deposu ortalama 450 litre benzin alır. Yani (şehirler arası km farkı/100*23=x x/450) formülü ile kaç depo benzin yaktığının ortalama hesabını çıkartabilirsiniz. 2022 Ekim sonu itibariyle bir şehirler arası otobüsün deposu 9283.5 TL’ye doldurulmaktadır.

Otobüsler Ne Kadar Yakar?

Otobüsler ne kadar yakar sorusunun cevabı şehirler arası ve şehir içi otobüsler arasında değişiklik gösterir. Şehirler arası otobüsler 100 kilometrede ortalama 23 litre yakıt tüketirlerken, şehir içi otobüslerde bu oran ortalam 33 litreye yükselir.

Şehirlerarası otobüs 100 km’de ne kadar yakar?

Şehirler arası otobüsler 100 kilometrede ortalama 23 litre yakıt tüketimi yapmaktadırlar.

Yolcu otobüsü kaç litre yakıt alır?

Yolcu otobüsleri ortalama 450 litre yakıt alabilme kapasitesine sahipler. Tabiki bu durum markadan markaya değişiklik gösterebilmektedir.

Travego 1000 km ne kadar yakar?

Travego model otobüsler 1000 kilometrede ortalama 205 litre yakıt tüketirler. Bu sayı modelden modele değişiklik gösterse de Travego otobüsler 100 Kiometrede 20 ile 24 km arasında yakıt tüketimi yaparlar.

Mercedes Otobüs ne kadar yakar?

Mercedes otobüsler ne kadar yakar sorusunun cevabı modelden modele değişiklik gösterse de Mercedes marka otobüsler 100 kilometrede ortalama 23 ile 27 litre arası yakıt tüketirler.

En az yakıt yakan otobüs hangisi?

Son yapılan testlerde en az yakıt yakan otobüs ünvanını MAN NEOPLAN Tourliner Efficientline almıştır.

Otobüs Yakıt Tüketimi Ne kadardır?

Markadan markaya değişiklik göstersede otobüslerin ortalama yakıt tüketimleri 100 kilometrede 23 litredir. 450 litre alan ortalama bir depo benzin ile 2000 kilometre yol gidebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere şehirler arası otobüs ne kadar yakar sorusunun cevabını verdik. Sitemizde bulunan Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme, Fatih Şifre – Güncel Fatih Şifresi ve Kızla Konuşulacak Konular yazılarımızı okuyabilir, aynı zamanda Çekirdek Kahve Nasıl Yapılır?, Sugar Daddy Ne Demek? ve Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri yazılarımızı da okuyabilirsiniz. İlerleyen yazılarımızda görüşmek dileğiyle.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın