Sarımsak Yanığına Ne İyi Gelir?

Sarımsak yanığına ne iyi gelir sorusuna cevap vereceğimiz bu içeriğimizde sarımsak yanığı nedir, sarımsak yanığı nasıl geçer sorularına da cevap veriyor olacağız.

Vücudunuzdaki açık yaralara sarımsak sürmez cildinizde ciddi sarımsak yanıklarına neden olabilir.

Bazen yaralara sarımsak sürmenin mikrobu öldürdüğü söylenir fakat açık yaralar sarımsak sürmek yaranızın daha da acımasına ve sarımsak yanığına neden olabilir.

Sarımsak, Allium cinsindeki soğanlı çiçekli bitki türüdür. Yakın akrabaları arasında soğan, arpacık soğanı, pırasa, frenk soğanı, Gal soğanı ve Çin soğanı bulunur.

Sarımsak Yanığı Nasıl Geçer?

Vücudunuza sarımsak sürdükten sonra cildinizde sarımsak yanığı oluştuysa ve sarımsak yanığı nasıl geçer diye merak ediyorsanız, bu yazımızda sarımsak yanığına ne iyi gelir sorusunu cevapladık.

Sarımsak yanığını geçirmek için sarımsak yarasının olduğu yeri soğuık suda en az 15 dakika beklettikten sonra, kantaron yağı sürerek sarımsak yanığının iyileşmesini hızlandırabilirsiniz. Eğer kantaron yağı işe yaramazsa en yakın cildiye doktorundan randevu alarak yanık kremi talep edebilirsiniz.

Yanığa iyi gelen aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sarımsak Yanığı Nasıl Geçer?

Vücunuzda sarımsak yanığı oluştuysa panik yapmayın,  sarımsak yanığıyla karşılaştığınızda sarımsak yanığı tedavisi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz aslında sarımsak yanığının birden fazla tedavisi olabilir fakat cildiyeye gitmeden önce yanığın etkisini azaltmak için sarımsak yanığına ne iyi gelir gelin beraber bakalım:

Sarımsak Yanığına Ne İyi Gelir?
  • Sarımsak yanığı oluşan bölgeyi soğuk su altında en az 15 dakika bekletmelisiniz.
  • Sarımsak yanığına bitkisel yağ iyi gelir diyenler var kesinliklikle yanığa bitkisel yağ sürmemelisiniz.
  • Her şeye iyi geldiği gibi sarımsak yanığına da iyi gelen kantaron yağını kullanabilirsiniz.
  • Yanığın oluştuğu bölgeye silverdin adlı kremi doktorunuza danışarak sürebilirsiniz.

Tüm bu yukarıda bahsedilen tedavilere vücudunuz eğer cevap vermiyorsa kesinlikle bir cildiye doktorundan randevu alabilir, sarımsak yanığı tedavisine başlayabilirsiniz. Sarımsak yanığına ne iyi gelir sorusunun birden fazla cevabı daha da vardır fakat bu ilettiğimiz maddeler sarımsak yanığına ne iyi gelir sorusunun en çok kullanılan cevaplarıdır.

Sarımsak Yanığı Nedir?

Sarımsak eğer doğru kullanırsanız, cildiniz için sizlere büyük bir yarar sağlar fakat henüz sarımsak yanığıyla karşılaşmadıysanız dikkat etmiyor olabilirsiniz, sarımsak yanığı ciddi cilt problemlerinden biridir.  Vücudunuzda siğil vb. yarıklar varsa, bu yarıklara tedavi amaçlı sarımsak sürerseniz, buralarda çok fazla acı, acı geçtikten sonra da iz oluşur, oluşan bu ize sarımsak yanığı denir.

Sarımsak Yanık Yapar mı?

Evet sarımsak derinizin herhangi bir yerinde bir yara ve ya açıklık mevcutsa vücudunuzda yanık yapma potansiyeline sahiptir.

Sarımsak Yanığı Kaç Günde Geçer?

Sarımsak yanığı gerekli tedaviler uygulandığında 1 hafta içerisinde geçer fakat izi bir süre kalır. Yanığın boyutuna göre bu durum uzayıp kısalabilir.

Sarımsak Yanığı İz Bırakır mı?

Sarımsak yanığı iz bırakır, iz bırakmamasını istiyorsanız tıbbi destek alabilir, izi yok edecek ilaçlar kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sarımsak yanığı nasıl geçer sorusuna cevap verdik. Dilerseniz websitemizde bulunan Inverter Klima Nedir?, Lazer Epilasyon His kaybı Yapar mı?, Eski Çoraplarla Ne Yapılabilir? ve KYK Kredisi Saat Kaçta Yatar? yazılarımızı okuyabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın