Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme mümkün müdür? diye soracak olursanız bu sorunun cevabı evettir. Teknolojik cihazlarımız hayatlarımızın bir parçası olmuşken bunun yanında tüm anılarımızı sakladığımız birer hatıra deposu haline gelmişlerdir.

Sanal ortamda bir dosyayı silesiniz bile bu dosyalar cihanızın depolama biriminden tamamen silinmemektedir. Bu yazımızda sizlere kalıcı olarak silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir bundan bahsedeceğiz.

Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işlemi, sandığınız kadar zor değil. Aşağıda hem telefonda hem de bilgisayarda sildiğiniz fotoğrafları nasıl geri getirebileceğinizden bahsedeceğiz. İlk olarak bunu bilgisayarda nasıl yapabileceğinize açıklık getireceğiz. İşte tüm cihazlarda kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme nasıl yapılır:

Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı olarak sildiğiniz fotoğrafların geri getirme yöntemleri cihazdan cihaza farklılık göstermektedir. Örneğin telefondan silinen fotoğraflar için mobil uygulamalara gerek duyulurken, bilgisayardan silinen fotoğrafların geri getirilmesi için farklı dosyalara ihtiyaç duyulur.

Kalıcı olarak silinen dosyaların geri getirilmesi için en önemli konu dosyayı ne zaman sildiğinizdir. Dosyayı ne kadar erken kurtarmak isterseniz o kadar kolayca kurtarabilirsiniz, üzerinden zaman geçtikçe kalıcı olarak silinen dosyaları geri getirmek zorlaşır. Bir dosyanızı yanlışlıkla sildiyseniz üzerinden zaman geçmeden dosyayı kurtarmaya çalışın ve telefonunuza yeni dosyalar indirmeyin.

Bilgisayardan Silinen Fotoğrafları ve Videoları Geri Getirme

Bilgisayardan kalıcı olarak silinen dosyaları getirmek için birden fazla bilgisayar programı mevcuttur. Sizler için en popüler beş kalıcı olarak silinen dosyaları geri getirme programı topladık:

Recuva

Recuva Nedir
Recuva Nedir

Recuva dünya üzerinde kullanılan en popüler silinen dosyaları geri getirme uygulamasıdır. Recuva kullanarak bilgisayardan sildiğiniz dosyaları geri getirebilirsiniz. Recuva indirmek için tıklayın.

Recuva nasıl kullanılır?

Imyfone

Imyfone
Imyfone

Imyfone silinen dosyaları getirme uygulamaları arasında top beşe girebilecek popüler veri kurtarma yazılımlarından biridir. Imyfone’i PC’den kullanacağınız gibi, Apple, Android ve diğer cihazlarda da kullanabilirsiniz. Imyfone’i indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Imyfone nasıl kullanılır

Disk Drill Data Recovery for Windows

Disk Drill
Disk Drill

Windows için Disk Drill, verilerinizi birkaç tıklamayla geri alan güvenilir ve kullanıcı dostu bir veri kurtarma yazılımıdır. Bu yükseltilmiş uygulama, kullanıcılara ücretsiz deneme sürümüyle 500 MB’a kadar veriyi önizleme ve kurtarma olanağı sunar. Diskdrill’i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

EaseUS Data Recovery Wizard

EaseUS Data Recovery Wizard
EaseUS Data Recovery Wizard

EaseUS Data Recovery Wizard, kullanıcılara kaybolan ve silinen dosyaları kurtarmak için basit bir yöntem sunan bir veri kurtarma uygulamasıdır. Aracın ücretsiz deneme sürümü, Windows kullanıcılarının 2 GB’a kadar veri kurtarmasını sağlar. Esasus programını buradan indirebilirsiniz.

DiskInternals Uneraser

DiskInternals Uneraser
DiskInternals Uneraser

Uneraser, birinci sınıf alma yetenekleri sunan geliştirici DiskInternals tarafından geliştirilen hafif bir veri kurtarma programıdır. Bu, etkileyici bir dizi depolama ortamı ve dosya sisteminden derin taramaları içerirken, resim, ses, video veya diğer belge türleri gibi çok çeşitli dosya uzantılarını destekler. Herkese uymayabilecek sihirbaz benzeri bir kurtarma sistemi kullanır, ancak sürecin ne kadar kolay takip edilmesi gerektiği konusunda acemilere hitap edeceği kesin. Unreaser programını indirmek için buraya tıklayın.

Tüm bu programları denedikten sonra dosyalarınızı geri getiremiyorsanız dosyalarınızı daha profesyonel veri kurtarma merkezlerine verip orada kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Telefondan Silinen Fotoğrafları ve Videoları Geri Getirme

Telefondan kalıcı olarak silinen dosyaları getirmek için birden fazla telefon uygulaması mevcuttur. Sizler için en popüler beş kalıcı olarak silinen dosyaları geri getirme uygulaması topladık:

iToolab RecoverGo

iToolab RecoverGo
iToolab RecoverGo

RecoverGo for Android, profesyonel bir Android veri kurtarma yazılımıdır. Fotoğraflar, videolar, sesler, mesajlar, mesaj ekleri, kişiler, belgeler, arama kayıtları ve daha fazlasını içeren 11’den fazla veri türünü kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Apeaksoft

Apeaksoft
Apeaksoft

Apeaksoft Android ve IOS dosya kurtarma uygulaması ile tabletlerden ve android telefonlardan kaybolan dosyalarınızı kurtarmak artık çok kolay. Metin mesajları, belgeler, arama geçmişi, fotoğraflar ve kişiler dahil olmak üzere silinen ve kaybolan dosyalarınızı almanıza yardımcı olur. Bir USB kablosuyla Mac ve Windows bilgisayarınızda Android verilerinizi kolayca yönetebilir ve yedekleyebilirsiniz.

FonePaw

FonePaw
FonePaw

FonePaw, popüler mobil uygulamalardaki silinen dosyaları geri getirme uygulamaları arasındadır.Excel, Word, PPT, HTML, PDF, RAR, ZIP ve daha fazlası gibi çok çeşitli dosya formatlarını destekler. Verilerinizin kazara hasar, işletim sistemi çökmesi, SD sorunları, ROM’un yanıp sönmesi ve virüs saldırısı nedeniyle kaybolması önemli değildir; Fonepaw ile tüm dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

File Recovery – Restore Files

File Recovery - Restore Files
File Recovery – Restore Files

File recovery silinen dosyaları geri getirme mobil uygulamaları arasında en popüler olanıdır. Tek eksik yönü silindikten sonra geri gelen fotoğrafların kalitesinin biraz düşüyor olması. Eğer hızlı bir android dosya kurtarma yapmak istiyorsanız hızlıca Play Store üzerinden File Recovery – Restore Files uygulamasını indirebilirsiniz.

DiskDigger Pro file recovery

DiskDigger Pro file recovery
DiskDigger Pro file recovery

DiskDigger Pro (Sadece ROOT işlemi yapılmış cihazlarda kullanılır.) hafıza kartınızdan veya dahili hafızanızdan silinen fotoğrafları, belgeleri, videoları, müzikleri ve daha fazlasını geri alabilir ve kurtarabilir (aşağıdaki desteklenen dosya türlerine bakın). İster yanlışlıkla bir dosyayı silmiş olun, ister hafıza kartınızı yeniden biçimlendirmiş olun, DiskDigger’in güçlü veri kurtarma özellikleri, kayıp dosyalarınızı bulabilir ve onları geri yüklemenize izin verebilir.

Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirmek mümkün mü?

Kalıcı olarak silinen fotoğrafları çeşitli programlar ve uygulamalarla geri getirmek mümkün. Yalnız fotoğraf ve diğer dosyaları geri getirme olasılığınız dosyaların silindiği tarih ve cihaza göre değişiklik gösterir.

Çöp kutusundan silinen fotoğraflar nereye gidiyor?

Çöp kutusundan silinen fotoğraflar cihazınızın geçici belleğine gönderilir. Siz cihazınıza yeni dosyalar, fotoğraflar indirdiğinizde geçici hafızada yer açmak için cihazınız dosyalarınızı geçici bellekten de silerek tamamen yok eder.

Kalıcı olarak silinen dosyalar nasıl geri getirilir?

Kalıcı olarak silinen dosyaları geri getirmenin birden fazla yolu vardır. Cihazınıza göre silinen dosyaların geri getirme yöntemi değiştirilse de amatör olarak veri kurtarma uygulamaları kullanılır. Veri kurtarma konusunda profesyonel hizmet veren şirketlerde mevcuttur.

Silinen Dosyaları Geri Getirme Mümkün mü?

Silinen dosyalarınızın üzerinden eğer çok zaman geçmediyse dosyalarınızı geri getirmek mümkün. Telefon veya bilgisayar hangi cihazdan dosya kurtarmak istiyorsanız o cihazın popüler veri kurtarma programlarını kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda silinen fotoğrafları geri getirme nasıl yapılır, silinen dosyalar nasıl kurtarılır sorularının cevabını vermiş olduk. Sitemizde farklı yazılarda paylaşıyoruz, dilerseniz sitemizde bulunan Fatih Şifre – Güncel Fatih Şifresi, İskambil Falı Anlamları ve Kızla Konuşulacak Konular yazılarımızı okuyabilir, aynı zamanda sağlığa ilgi duyan biriyseniz Lustral (Sertralin) Nedir?, Citoles Nedir? ve Paxil (Paroksetin) Nedir? yazılarımızı da okuyabilirsiniz. En İyi IPTV Uygulaması 2022 yazımız da sizlere hitap edebilir. Farklı yazılarda görüşmek üzere.

Bu posta oy ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın