Trendyol Go Hakkında Her Şey 2023

Merhabalar bu yazımızda Trendyol Go hakkında tüm merak edilenleri cevapladık. Kuryelik yapmak istiyorsanız bir çok farklı tercih yapabilirsiniz Trendyol markasının kurduğu Go platformu kuryelik sistemlerinin en güvenilir olanlarından bir tanesidir. Türkiye’nin bir çok şehrinde Trendyol aracılığıyla kurye olarak çalışabilirsiniz.

Trendyol Go Başvurusu

Trendyol Go Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trendyol Go başvurusu yapmak için https://trendyolgo.com/ sitesine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapmak için sizlerden istenen bilgiler:

  • Adınız
  • Telefon numaranız
  • Şirket tipiniz
  • Şehriniz
  • Doğum tarihiniz
  • Başvuru tipiniz
  • Soyadınız
  • Eğitim durumunuz
  • Nerelerde tecrübe kazandığınız
  • E-posta adresiniz

şeklindedir. Bu bilgileri girerek kuryelik başvurusunu yapabilirsiniz.

Trendyol Go Girmek İçin Ne Gerekli?

Kurye işi için gerekli olan sertifikalar arasında, kurye işi için gerekli olan kurye sertifikası, kurye işi için gerekli olan kurye sertifikası ve kurye işi için gerekli olan diğer sertifikalar da bulunmaktadır.

Kısaca, motorlu kurye olmak için, videolu eğitimleri izlemek ve tamamlamak, psikoteknik ve SRC 4 belgesi almak, motosiklet ehliyetine sahip olmak, çalışma ve iş güvenliği konularında bilgi sahibi olmak, kurye işi için gerekli olan ekipmanların kullanımını öğrenmek, kurye sertifikası ve diğer sertifikaları almak gerekmektedir.

Trendyol’da motorlu kurye olmak için bu şartların tümünü karşılamak gerekmektedir.

Trendyol Go vergi ne kadar?

Trendyol, kuryelere saat başına ve teslim başına para ödüyor. Bu para, maaş olarak değil, ticari gelir olarak hesabınıza yatıyor. Ticari gelirler vergiye tabidir.

Trendyol ekibi KDV’yi ödediği için, %18 KDV dahil fatura kesmeniz gerekiyor. Ödenecek vergi oranı, her kullanıcının özel durumuna göre değişebilir. Kullanıcılar, Vergi oranının ne kadar olduğunu öğrenmek için, vergi dairesine başvurmalıdır. Vergi dairesi, kullanıcının özel durumuna göre, sizin vergi oranınızı belirleyecektir.

Özetle vergi oranının ne kadar olduğu, her kullanıcının özel durumuna göre değişebilir. Kullanıcılar, vergi dairesine başvurarak, vergi oranını öğrenebilirler.

Trendyol Go para ne zaman yatar?

Trendyol tarafından aksi bildirilmediği sürece, her hafta çarşamba günü 12.00’de o hafta için ödenecek tutar hesaplanır ve perşembe günü bankaya iletilir. Ödeme, banka tarafından onaylandıktan sonra müşterinin hesabına yatırılır.

Trendyol Go günde kaç paket atılır?

Trendyol’da, ilk 40 paket için kuryeler 4 TL+ KDV kazanırlar. Daha sonraki paketlerde eklenecek ücret 3,5 TL+ KDV’dir. Eğer günde 70 kargonun altında teslimat gerçekleşirse, bu teslimatlar 70’e tamamlanır. Ortalama olarak günde teslim edilmesi gereken paket sayısı 120 olarak tanımlıdır. 30 Eki 2021 tarihinden itibaren, günde teslim edilmesi gereken paket sayısı 150 olarak güncellenmiştir.

Trendyol Go şahıs şirketi kabul ediyor mu?

Trendyol Go şahıs şirketi kabul eder. Trendyol’da kurye olabilmek için, gerekli olan belgelerin tamamının toplanması ve şirketin kurulması için gereken tüm işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra, şirketinizin Trendyol Go’ya kayıt olması gerekmektedir. Trendyol Go’ya kayıt olmak için, şirketinizin vergi levhasının, ticaret sicil gazetesinin ve diğer gerekli belgelerin fotokopilerinin Trendyol ekibine gönderilmesi gerekmektedir.

Ardından, Trendyol’a kayıt olma işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Şirket açmak için gerekli olan bu işlemleri tamamladıktan sonra, şirketiniz Trendyol’a kayıtlı olacak ve kurye sektöründe başarılı bir şekilde hizmet verecektir.

Bu içeriğimizde sizlere Trendyol’da nasıl kurye olunur detaylarından bahsettik. Dilerseniz sitemizde bulunan En İyi Klima Markası, En İyi IPTV Uygulaması ve Kesinlikle Okunması Gereken Kitaplar yazılarımızı da okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Tugaycan

Tugaycan

Tugaycan, Aferin.NET'i 2022 yılının haziran ayında yıllardır biriktirdiği SEO tecrübesiyle birlikte kullanıcıların aradığı sorulara cevap vermek için kurdu. Normalde bir ajansta PPC Technical Lead olarak çalışan Tugaycan, bu işi hobi amaçlı yürütüyor.

Yorum yapın