VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş

VPN Kurmak bazen zaman alıcı olabiliyor. Bu içeriğimizde en güncel VPN kurmadan yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır sorusuna cevap verirken aynı zamanda programsız yasaklı sitelere giriş yöntemlerini paylaşıyor olacağız.

Yasaklı sitelere girmek için VPN şart değildir. VPN Kurmadan da yasaklı sitelere giriş yapabilme yöntemleri vardır.

VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş
VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş

VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır?

VPN Kurmadan yasaklı sitelere giriş yapmanın bir çok yöntemi vardır fakat bunların en hızlı ve güvenilir olanları, DNS kullanmak, Online proxy siteleri ve kendiliğinden vpn özelliği olan tarayıcıları kullanmaktır. İşte VPN Kurmadan yasaklı sitelere giriş yapmanın en hızlı ve kolay yöntemleri:

DNS Kullanın

DNS (Domain Name System) bağlı olduğunuz ağı farklı bir protokol üzerinden göstererek yasaklı sitelere kolayca girmenizi sağlar. VPN kurmadan yasaklı sitelere giriş yöntemlerinin en kolay ve hızlı olan yöntemlerden biri DNS yöntemidir.

Mobil üzerinden DNS değiştirme uygulamaları indirip hızlıca DNS değiştirebilirsiniz, bilgisayar üzerinden Windows 10 üzerinden DNS değiştirmek için:

 • Denetim masasını açın. Ağ durumunu ve görevleri görüntüle simgesine tıklayın.
 • Mevcut internet bağlantınızın üzerine tıklayın.
 • Özellikler butonuna tıklayın.
 • İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)’ü seçin. Özellikler butonuna tıklayın.
 • Yeni DNS adresini girin.

Yasaklı sitelere giriş için en güvenilir DNS listesi:

 • GOOGLE DNS Adresi
  8.8.8.8 , 8.8.4.4
 • Open DNS Adresi
  208.67.222.222
  208.67.220.220
 • Norton DNS Adresleri
  198.153.192.1
  198.153.194.1

Online Proxy Sitelerini Kullanabilirsiniz

VPN Kurmadan yasaklı sitelere girmenin en kolay yolu online proxy siteleridir. Online proxy sitelerinin url kısmına girmek istediğiniz yasaklı siteyi yazarsanız direkt girmek istediğiniz yasaklı siteye girebilirsiniz. İşte en ünlü online proxy siteleri:

Kendiliğinden VPN Özelliği Bulunan Tarayıcıları Kullanabilirsiniz

Günümüzde çıkan tarayıcıların ortak özelliği kendiliğinden içerisinde entegre olarak VPN bulunduruyor olmalarıdır. İnternet dünyasında git gide devletlerin uyguladığı sansürlerin artmasıyla birlikte tarayıcılar kullanıcı çekmek amacıyla VPN’i içerisinde barındırıyor. İşte kendiliğinden VPN özelliği bulunan tarayıcılar:

Proxy Kullanın

Proxy kullanmak vpn kurmadan yasaklı sitelere giriş yöntemlerinin en geleneksel olanıdır. Tıpkı DNS gibi bağlandığınız ağı farklı bir IP ile maskelemeye yarayan Proxy yöntemi genelde diğer yöntemlere göre kullanması biraz daha zor bir yöntemdir. Çünkü kullandığınız proxy sürekli güncel kalmayabilir, sürekli proxy değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.
İşte güncel proxy listeleri:

Programsız Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri

Programsız yasaklı sitelere giriş yöntemleri en güncel ve hızlı olarak dört adettir diyebiliriz. Programsız yasaklı sitelere giriş yöntemlerini sıralayacak olursak:

 • DNS Kullanabilirsiniz
 • Online Proxy Siteleri Kullanabilirsiniz
 • Kendilİğinden VPN’i olan tarayıcıları kullanabilirsiniz.
 • Geleneksel Proxy değiştirme yöntemini kullanabilirsiniz.
 • Cloudflare Warp kullanabilirsiniz.

2022 yasaklı sitelere nasıl girilir?

Yasaklı sitelere, DNS değiştirerek, Online proxy siteleri kullanarak, VPN’li tarayıcı kullanarak ya da proxy değiştirerek giriş yapabilirsiniz.

Yasaklı siteler nasıl açılır?

Yasaklı siteler VPN kullanarak ya da VPN kurmadan yasaklı sitelere giriş yöntemleri kullanarak açılır.

Cep telefonundan yasaklı sitelere nasıl girilir?

Cep telefonundan DNS değiştirme veya VPN uygulaması indirerek giriş yapabilirsiniz.

Yasaklı sitelere nasıl girilir DNS ayarları?

Yasaklı sitelere girmek için Google’ın sunduğu DNS hizmetini kullanabilirsiniz. Google’ın yasaklı sitelere girmek için sunduğu DNS: 8.8.8.8 , 8.8.4.4 ‘tür.

Bu yazımızda VPN kurmadan yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır konusunu inceledik. Dilerseniz sitemizde bulunan En İyi IPTV Uygulaması ve En İyi Klima Markası içeriklerimizi okuyabilir, aynı zamanda Çekirdek Kahve Nasıl Yapılır?, Sugar Daddy Ne Demek? ve Banyo Yapmak İstemiyorum başlıklı yazılarımızı da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

Performans pazarlama alanında hizmet veren Tugaycan, Aferin.NET'i SEO uyumlu içerekler oluşturarak hem faydalı içerikler oluşturmak hem de trafik çekmek amacıyla kurdu.

Tugaycan aslan

Yorum yapın